Žemyn pagalvių alergijos simptomai

Apžvalga

Labiausiai paplitę alergijos šalikelės požymiai primena šienligės simptomus. Niežulys ir kvėpavimo sutrikimai atsiranda, kai pacientai nurijo alergenus ir kitų paukščių plunksnų. Laikui bėgant, šie paukščių produktai suskaidomi, kol mažos dalelės tampa oru, kurios gali būti įkvėptos. Plunksnų alergijos paprastai rodo jautrumą alerginių baltymų paukščiams. Arba žmonėms gali atsirasti alergijos simptomų, susijusių su pelėmis ir dulkėtomis erkėmis, kurios maitinasi plunksnomis. Medicininiai tyrimai gali atskirti šiuos šaltinius, kurie sukelia tuos pačius simptomus pacientams, kuriems yra alergija.

Nosies ir gerklės

Žmonėms, turintiems plunksnų alergijas, apatinių pagalvių ir kitų paukščių produktų ekspozicija histamines skleidžia per kraujotaką neutralizuojant alergenus. Šio uždegiminio atsako šalutinis poveikis yra niežėjimas, skysčių kaupimasis gleivinėse. Pasak Merilendo universiteto (UM) medicinos centro, daugiamečio alerginio rinito kvėpavimo simptomai yra čiaudulys, sloga, nosies užgulimas, kosulys ir gerklės skausmas. Iš kraujagyslių išleidžiamas kraujagyslių perteklius į ryklę, kur pacientai jį nurijo. Nosies, burnos ir gerklės skausmas gali niežti ir uždegimas.

Akis

Panašus poveikis pasireiškia akims alerginės reakcijos metu. Šis simptomų rinkinys, vadinamas alerginiu konjunktyvitu, veikia akis ir aplinkinius audinius. Uždegimas gali sukelti intensyvų akių niežėjimą ir paraudimą. “Cleveland Clinic” praneša, kad skysčio migracija į konjunktyvą arba akių gleivinę sukuria sunkių ašarų simptomus, kurie gali sudaryti spenį. Įdegęs audinys gali išsipūsti, paliekant neryškius akių vokus arba tamsius žemutinius ratus.

Oda

Žmonės su plunksnų alergijomis gali sukelti odos simptomus, susijusius su paukščių ar putų išmatomis, arba nuo sąlyčio su pagalvėmis ir užpildytais drabužiais. Plunksnos gali lengvai patekti iš daugelio audinių dangų ir tiesiogiai paliesti odą. Tai gali sukelti alerginį kontaktinį dermatitą, kitą uždegiminę ligą, kurią sukelia histaminas. UM medicinos centras praneša, kad kontaktinis dermatitas sukelia odos niežėjimą, paraudimą, sausumą ir padidėjusius išsiveržimus. Ekstremaliais atvejais gali išsivystyti lizdinės plokštelės, kurios išleidžia skysčius.

Komplikacijos

Asmenims, sergantiems plunksnų alergijomis, kurios taip pat serga astma, gali pasireikšti įprastų alerginių simptomų komplikacijos. Pūkų alergenai pagalvėse, rankšluosčių ir drabužių viduje gali sukelti nuo lengvų iki stiprių astmos priepuolių. Alerginis uždegimas prailgina bronchus ir plaučius, sukelia kosulį, švokštimą ir kvėpavimą. Inhaliaciniai astmos vaistai gali pakeisti šią sąlygą. Trumpuoju laikotarpiu pacientai taip pat gali reguliariai mažinti alergijos simptomus, vartodami antihistamininius preparatus ir nosies steroidus, ir ilgainiui nutraukdami plunksninių pagalvių poveikį.