Veido blisteriai ant bamblys

Jūsų vaikas gali susidaryti pūslių ant veido dėl įvairių priežasčių: nuo vėjaraupių iki impetigo ar Coxsackie viruso. Nors bėrimai ant veido yra dažni jauniems vaikams, o jų priežastys gali būti geros, nes pernelyg didelė pilvo plyšimas, veido pūsleliai paprastai rodo virusinę ar bakterinę infekciją. Kaip galima greičiau paimkite savo mažyliu pediatrui, nes daugelis infekcijų, galinčių sukelti pūslelinius vaistus, yra labai užkrečiamos.

Vėjaraupiai

Vėjaraupių vakcina sumažino vaikų vyrų raupų atvejų skaičių, tačiau jūsų mažylis vis tiek gali nutraukti vėjaraupius, jei ji nebuvo vakcinuota ar netgi retai, jei ji yra. Viščiukų raupus sukelia vėjaraupių vabzdžių virusas, jis pasižymi raudonais smūgiais ir blisteriais visame kūne, taip pat gripo simptomais. Viščiukų raupas paprastai nėra rimta liga, ir ji išnyksta savaime, tačiau retais atvejais jis gali išsivystyti į pūsleles vėliau gyvenime.

Impetigo

Jei jūsų vaiko lizdinės plokštelės suformuotos susikaupus aplink jo burną ir nosį, arba jei jie suspaudžiami su rudomis kiaukutėmis ar nutekėjančiu skysčiu, jis tikriausiai turi impetigo. Impetigas yra bakterinė infekcija, kurią sukelia viena iš dviejų rūšių bakterijų: Staphylococcus aureus arba Streptococcus pyogenes. Impetigo gydomi geriamaisiais antibiotikais ir vietiniais kremais. Tai labai užkrečiama, todėl saugokite savo vaiką nuo kitų vaikų ir kruopščiai plaukite rankas prieš ir po tepimo.

Coxsackie

“Coxsackie” virusas sukelia rankų, snukio ir nagų ligą, pasižyminčią opos ir blisteriais burnoje, rankose ir kojose. Ši liga sukelia didelį karščiavimą, nervingumą, skausmą paveiktose vietovėse ir slegimą. Kadangi Coxsackie yra virusas, pediatras negali jo gydyti tiesiogiai. Tačiau galite sumažinti diskomfortą ir užkirsti kelią komplikacijoms, išlaikydami jūsų berniuką hidratuotą ir suteikdami ibuprofeną ar kitą tinkamą skausmą malšinančią amžių.

Kada pasitarti su pediatru

Visada kreipkitės į pediatrą, jei jūsų mažylis vystosi veido pūsleles. Pediatras gali nustatyti ligą ir ją gydyti, jei jis yra bakterinis, pvz., Impetigas, arba ji gali stebėti savo vaiko komplikacijas ir informuoti jus apie geriausius būdus, kaip sumažinti jūsų mažyčio diskomfortą ir užkirsti kelią infekcijos plitimui į likusią šeimos dalį . Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei jūsų mažylis susidurs su aukštu karščiavimu, pvz., Karščiuojančiu 103 laipsnių Fahrenheitu arba aukštesniu laipsniu, arba pradės eksponuoti dehidratacijos požymius, pvz., Blizgus lūpas arba ypatingą troškulį.