Vaistiniai preparatai, ištirpę inkstų akmenis

Inkstų akmenys yra maži kristalai, kurie šlapimo sistemoje susidaro iš mineralų šlapime. Netgi per juos paprastai vadinami inkstų akmenys, kristalai gali susidaryti bet kurioje šlapimo takų srityje, įskaitant šlapimo pūslę ar kiaušidžius, vamzdelius, kurie šerta iš inkstų į šlapimo pūslę. Inkstų akmenų atsiradimo medicininis terminas yra urolitiazė. Paprastai inkstų akmuo natūraliai praeina iš sistemos ir nereikalauja jokios medicininės intervencijos. Tačiau kartais gydytojai gali skirti vaistus, kad padėtų suskaidyti kristalus. Skirtingi kristalų tipai susidaro iš skirtingų medžiagų ir reikalingi skirtingi vaistai.

Labiausiai paplitęs inkstų akmens tipas susidaro iš kalcio. Šie kalcio akmenys paprastai gydomi diuretikais, vaistiniais preparatais, kurie padidina šlapimo kiekį ir sumažina inkstų išskirtą kalcio kiekį šlapime. Diuretikų, vadinamų tiazidu, klasė paprastai skiriama kalcio inkstų akmenų gydymui, įskaitant vaistų hidrochlorotiazidą, parduodamą su prekių ženklais “Esidrix” arba “HydroDIURIL”, chlorotiazido, parduodamo kaip diurilas, trichlormetiazidas, parduodamas kaip metahidrinas arba “Naqua”, ir chlorthalidonas, parduodamas kaip Hygroton. Retais atvejais kalcio akmenys gydomi fosfatiniais tirpalais, kurie sumažina kalcio kiekį kraujyje. Fosforo tirpalai yra kalio fosfatas, parduodamas kaip K-Phos, Neutralas ir Neutra-Phos, ir celiuliozės fosfatas, parduodamas kaip Calcibind.

Urogeninė rūgštis yra kita medžiaga, kuri kartais sudaro inkstų akmenis. Šis akmens tipas dažnai gydomas alopurinoliu, kuris parduodamas su prekių ženklais Zyloprim ar Aloprim. Allopurinolis sumažina šlapimo rūgšties kiekį kraujyje ir šlapime. Tuo pačiu metu gydytojai dažnai skiria vaistą, kuris šlapimo rūgštingumą padidina, pavyzdžiui, natrio bikarbonatą arba citrato druskas, tokias kaip natrio citratas, kalio citratas, parduodamas kaip K-Lyte, Polycitra-K arba Urocit-K arba magnio citratas, parduodamas Kaip “Citroma” ir “Citro-Nesia”.

Iš cistino susidaro retas inkstų akmenų tipas. Tai yra sunkiausia inkstų akmenų rūšis gydyti. Panašus į šlapimo rūgšties akmenis, pirmasis gydymas, skirtas cistino akmenims gydyti, yra vaistai, dėl kurių šlapimas yra mažiau rūgštinis, juos vadina šarminamaisiais preparatais. Jei šarminamieji preparatai nėra sėkmingi, pacientams dažnai skiriami vaistai, kurių cistino koncentracija yra mažesnė, pvz., D-penicilaminas arba alfa-merkaptopropileno glicinas, parduodamas kaip tioproninas arba kaptoprilis.

Kitas inkstų akmenis, struvito akmenis, sukelia bakterinės infekcijos. Skirtingai nuo kitų rūšių inkstų akmenų, struvito akmenys pirmiausia turi būti gydomi operacija, siekiant pašalinti akmenis. Po operacijos dažnai skiriami antibiotikai, siekiant išvengti pasikartojančių bakterijų infekcijų.

Diuretikai

Alopurinolis ir citratai

Alkalizing agentai

Antibiotikai