Vaistai, sukelianti dusulį

Chemoterapijos vaistai

Pasak “Cancerpage.com”, dusulys yra ypač baisus simptomas, kurios gali būti mirtinos. Dusulys, be švokštimo, gali būti šalutinis daugelio vaistų poveikis, todėl panaikinamas vaisto poveikis. Žinodami, kokie vaistai gali sukelti šį šalutinį poveikį, galite padėti nustatyti, ar vaisto vartojimas yra teisingas.

Cholesterolio vaistų

Anot Cancerpage.com, daugelis chemoterapinių agentų turi šalutinį poveikį, kuris apima dusulį. Šie agentai yra karmustinas, liposomalis ir fentanilis. Naudojant Carmustine, chemoterapijos metu gali pasireikšti dusulys. Liposomal yra vaistas, vartojamas pacientams, kuriems gydomas Karposi sarkomas. Naudojant šį vaistą, šalutinis poveikis yra paprastas kvėpavimas. Fentanilis yra vaistas, panašus į morfino, bet daug galingesnis. Su šiuo vaistu perdozavimas gali sukelti labai didelį dusulį, kurį Vėžiuje nustatė mažiau kaip 8 kvėpavimas per minutę.

Prednisone

Pasak Spacedoc.net, daugelis cholesterolio preparatų turi rimtų šalutinių reiškinių, tokių kaip skausmas, tirpimas ir lėtinės skausmai. Vienas šalutinis šių vaistų poveikis gali būti dusulys. Tokie vaistai kaip Zocor, Vytorin, Mevacor, Lipitor, Lescol ir Pravacol gali sukelti kvėpavimo sutrikimą, ypač jei jie perdozuoja vaistą.

Naproxenas

Prednizonas yra vaistas, kurį sudaro daug kortikosteroidų, kurie gali padėti išvengti uždegimo organizme. “Drugs.com” taip pat vartojamas odos ligų, alergijų, vilkligės, kolito, artrito ir psoriazės gydymui. Vienas iš vaisto šalutinių poveikių gali būti dusulys, ypač jei dozė yra didesnė, nei rekomenduoja gydytojas. Šis vaistas taip pat gali susilpninti imuninę sistemą, kuri gali paveikti kvėpavimo takus ir apsunkinti kvėpavimą.

Naproksenas yra vaistas, kuris gali atsirasti atskirai ar kitose vaistose, pvz., Aleve. Šis vaistas dažnai naudojamas kaip skausmas ir mažėja bet koks patinimas, kuris gali pasireikšti viso kūno. “Drugs.com” teigimu, vienas iš šalutinių vaistų poveikio yra kvėpavimo trūkumas, be kitų kvėpavimo sutrikimų, tokių kaip bronchų spazmas. Jei Naproxeno perdozavimas pateks į organizmą, dusulys gali tapti daug blogesnis.