Pratimas ir krūtinės užšalimas

Jūs sukūrėte sveiką fizinę pratybų programą ir esate pasiryžę ją laikytis – kol negausite šalčio. Dauguma sodo veislių galvos peršalimų nėra pakankamai blogi, kad jus neapsunkintų, tačiau kai šaltis išauga į krūtinės užšalimą, tai yra kita istorija. Nors visada turėtumėte pasitarti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju prieš pradėdami mankštintis sergant, krūtinės užšalimas gali būti tik vienas kartą, kai jūs galite atsiprašyti nuo fizinio krūvio be jokios kaltės.

Identifikavimas

Kai galva šalta juda į krūtinę, tai vadinama ūmaus bronchito dėl plaučių bronchų vamzdelių uždegimo. Kai vamzdeliai išsipučia, jie gamina gleives, kurie gali sukelti kosulį, krūtinės skausmą ir dusulį. Bronchitas taip pat dažnai lydimas nuovargio, galvos skausmo, lengvų kūno skausmų, vandeningų akių, gerklės skausmo ir žemo lygio karščiavimo, mažesnio nei 102 laipsnių F.

Reikšmė

Kartais bronchitas gali išsivystyti į sunkesnes plaučių ligas, tokias kaip plaučių uždegimas, rūkymas, emfizema, dešiniojo širdies nepakankamumo ar plaučių hipertenzija. Jei kartojote bronchitą, tai taip pat gali reikšti esminę astmos būklę ar kitus plaučių sutrikimus. Kai jūs pratybate, jūsų plaučiai raginami didinti deguonies suvartojimą, kad degalų kūno ląstelės, kurios gali dar labiau sustiprinti jau įdegtus plaučių audinius ir galbūt pabloginti krūtinės skausmo simptomus.

“Expert Insight”

Michael Gleesono, Jungtinės Karalystės Loughborough universiteto sporto ir pratybų mokslo mokyklos, popierius apžvelgė pratimų poveikį imuninei funkcijai. Kaip jis pranešė 2007 m. Vasario mėn. “Taikomosios fiziologijos žurnale”, reguliarus vidutinio sunkumo pratybos yra susijusios su sumažėjusia infekcijos rizika. Tačiau ilgai trunkantis pratimas gali sukelti laikiną imuninės funkcijos pablogėjimą iki 24 valandų po pratybų, priklausomai nuo intensyvumo ir trukmės. Šis poveikis yra labiausiai ryškus, kai pratimai yra tęstinio, ilgalaikio, vidutinio ar didelio intensyvumo ir atliekami nenaudojant jokio maisto. Jis daro išvadą, kad bendras mažų imuninių parametrų pokyčių poveikis pratimui gali pakenkti jūsų atsparumui viršutinių kvėpavimo takų infekcijai. Edward R. Laskowski, MD, MayoClinic.com, įspėja, kad, paprastai, tęskite savo treniruotę, jei jūsų simptomai yra “virš kaklo”, bet atidėkite treniruotę, jei jūsų simptomai yra “žemiau kaklo”.

Apsvarstymai

Nors dauguma bronchito atvejų atsiranda savaime, ligų kontrolės ir prevencijos centrai įspėja, kad turėtumėte pamatyti savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją, jei jūsų temperatūra pakyla virš 100,4 laipsnių F, yra kosulys, kuris sukelia storą ar kruviną gleivę. Kvėpavimo sutrikimai, simptomai trunka ilgiau nei tris savaites arba jeigu yra lėtinė plaučių ligos širdis. Jei kenčia nuo lėtinio bronchito, dažniausiai dėl rūkymo, John M. Heath, MD ir Rupa Mongia, MD, su Amerikos šeimos gydytojų asociacija paaiškina, kad pratimai gali būti naudingi. Jie rekomenduoja treniruotes treniruotis aerobinėmis treniruotėmis, pvz., Vaikščioti ar važiuoti dviračiu, tris kartus per savaitę, o deguonies papildai prireikus.