Pratimai skatina kairę smegenų pusę

Jūsų smegenys yra raumenys. Jei norite išlaikyti jį kaip tinkamą likusį kūną, jūs turite jį naudoti. Smegenų pratimai gali būti aktyvūs ir fiziniai, ar pasyvūs, ir psichiniai. Vieno pusrutulio stimuliavimas gali toliau tobulinti jūsų smegenų kūrimo pastangas. Suaktyvinus kairę savo smegenų pusę, padidinsite sugebėjimą analizuoti žodžius ir skaičius.

Kairiojo smegenų reikšmė

Jūsų smegenys sudaro daugiausia smegenų ir yra dviejų dalių, kairiojo ir dešiniojo pusrutulių. Abi pusės bendrauja tarpusavyje per nugaros nervų tinklą. Kiekvienas jūsų smegenų pusrutulis kontroliuoja raumenis ir jausmus kitoje jūsų kūno pusėje. Kairysis pusrutulis yra atsakingas už psichinę veiklą, tokią kaip logika, analizė, kalba ir kalbos. Naudojant dešiniąją kūno pusę stimuliuoja kairįjį smegenis.

Psichinės pratybos

Kadangi kairiojoje smegenų pusėje procesai vyksta kalbos ir matematikos, galvosūkiai ar žaidimai tiems dalykams sustiprins tą pusrutulį. Pavyzdžiui, bandydami išspręsti žodinį įspūdį, elektriniai ir cheminiai impulsai eina tarp neuronų kairiajame pusrutulyje, kol nenurodysite atsakymo. Tokie žaidimai kaip Sudoku ir kryžiažodžiai, loginiai sumanymai ir matematikos žodžių problemos yra kairėje jūsų smegenų pusėje. Yra daug knygų, svetainių ir netgi išmaniųjų telefonų programų, kad galėtumėte išlaikyti gerą įspūdį iš kairiųjų smegenų.

Fiziniai pratimai

Pravažiavimas dešiniąją kūno pusę atsibunda kairėje jūsų smegenų pusėje. Net rašyti dešine ranka yra naudinga. Nors jogos pozos ir kvėpavimo metodai paprastai siekia pusiausvyrą abiejų kūno ir proto pusių vienu metu, Surya Bhedana Pranayama ar Vieno Nostrilo kvėpavimo pratimai stimuliuoja kairę smegenų pusę. Šiai praktikai užblokuokite kairę šnervę ir įkvėpkite per dešinę šnervę, tada užblokuokite dešinę šnervę ir iškvėpkite keletą ciklų per kairę.

Muzika

Teppo Sarkamo vadovavo 2008 m. Studijoje “Muzikos klausymasis didina kognityvinę atsigavimą ir nuotaiką po vidurinės smegenų arterijos stroke”, paskelbtą žurnale “Brain”. Tyrimų grupė atsitiktinai suskirstė 60-ojo smūgio pacientus į tris grupes: muziką išklausiusi muzika. Vertinga atmintis nei kitos dvi grupės. “Agnes Chan” vadovavo 2003 m. Studijoms, kuriose parodė, kad vaikai, turintys muzikinį mokymą, sukūrė didesnę žodinę atmintį nei bendraamžiai be tokio išsilavinimo. Norint pagreitinti savo kairįjį smegenis, pradėti naudoti instrumentą ar tiesiog prisiderinti prie jūsų mėgstamos dainos.