Pavojus vartoti phentermine

Apžvalga

Phentermine yra receptinis vaistas, vartojamas trumpalaikio svorio mažinimui nutukusiems pacientams. Šiems pacientams kūno masės indeksas turi viršyti 30 ir turi kitų rizikos veiksnių, tokių kaip diabetas ar aukštas kraujospūdis. Vaistas vartojamas kartu su sveikos mitybos ir reguliaraus mankštos. Phentermine veiksmingai sumažina svorį, bet ne visi pacientai gali vartoti šį vaistą. Pacientas turėtų aptarti visą savo ligos istoriją su gydytoju, kad būtų išvengta bet kokio pavojingo vaisto poveikio.

Piktnaudžiavimo potencialas

Phentermine gali priklausyti nuo narkotikų, o kai kurie pacientai gali piktnaudžiauti vaistiniais preparatais. Pacientas turi naudoti vaistus tiksliai taip, kaip nurodė sveikatos priežiūros specialistas, ir niekada neturėtų dalintis vaistiniais preparatais su kitu asmeniu. Pacientams, kurie ilgą laiką vartojo vaistą, vaisto vartoti negalima staiga nutraukti, o laikui bėgant dozę reikia palaipsniui mažinti. Remiantis “Farmakoterapija: Pathophysiologic Approach”, pacientams, kurių anamnezėje yra kokaino, fenciklidino ir metamfetamino, phentermine draudžiama.

Aukštas kraujo spaudimas

Phentermine gali sukelti kraujospūdžio padidėjimą ir vartoti nerekomenduojama pacientams, sergantiems lengvu kraujo spaudimu. Pacientams, kuriems yra vidutinio sunkumo ir sunkus aukštas kraujospūdis, draudžiama. Pacientas gali patirti pavojingą kraujospūdžio padidėjimą, kai phentermine vartojamas kartu su monoaminooksidazės ar MAO inhibitoriais, tokiais kaip izokarboksazidas, fenelzinas, selegilinas, rasagilinas, furazolidonas arba tranilciprominas. “Drugs.com” paaiškina, kad per pastaruosius 14 dienų pacientas neturėtų vartoti phentermine, jei jis vartojo MAO inhibitorių, kad išvengtų šio poveikio. Vartojant fentermilą, taip pat reikėtų vengti vartoti kitų dietinių vaistų, tokių kaip deksfenfluraminas, siekiant išvengti retos, bet mirtinos plaučių ligos, vadinamos pirminiu plaučių hipertenzija, PPH. PPH yra padidėjęs spaudimas arterijose, kurios sukelia plaučius. Prieš naudodamiesi bet kuriuo kitu vaistu, kad išvengtumėte komplikacijų, pacientas turėtų pasikalbėti su sveikatos priežiūros specialistu.

Širdies funkcija

Phentermine gali sukelti širdies plakimą ir nereguliarus širdies plakimas. Širdies ligos, pvz., Nereguliarus širdies susitraukimų ir stazinio širdies nepakankamumo, gydymas yra draudžiamas. Gydytojas gali nustatyti, ar phentermine yra pacientui saugus.

Psichiatrijos sutrikimai

Pacientai, turintys psichikos sutrikimų, pvz., Šizofrenija ir bipolinė liga, gali pablogėti simptomų, vartojančių fenterminą. “Informacijos apie narkotikus vadovas” teigia, kad šiuos asmenis vaistus reikia vartoti atsargiai.

Phentermine gali sukelti pernelyg didelį mokinių išsiplėtimą. “Farmakoterapija” paaiškina, kad padidėjimas gali pabloginti glaukomą, todėl pacientams, kuriems diagnozuota glaukoma, negalima vartoti fentermino.

Glaukoma