Maisto produktai, kuriuose yra lipidų ir baltymų

Jūsų organizmui reikalingos tiek baltymų, tiek lipidų – arba riebalų – tinkamos funkcijos, o daugelis maisto produktų yra turtingos abiejų šių maistinių medžiagų. Jei sumažinsite angliavandenių suvartojimą, natūraliai sunaudosite daugiau riebalų ir baltymų, todėl šie elementai gali padėti jums pasiekti jūsų tikslus. Tuo tarpu jūsų dietai turėtų būti atstovaujamos visos maisto produktų grupės, kurios turėtų subalansuotą mitybą. Be maisto produktų, taip pat įtraukiami sveiki karbamido šaltiniai.

Riešutai

Riešutai yra daug baltymų, jie taip pat yra mononesočiųjų ir polinesočiųjų riebalų, kurie yra susiję su sveikų cholesterolio kiekiu ir sumažėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika. Pavyzdžiui, graikinių riešutų sudėtyje yra daugiau kaip 4 gramai baltymų ir 18 gramų riebalų už unciją, o tokioje pat mandlių porcijoje yra 6 gramai baltymų ir daugiau kaip 14 gramų riebalų. Kiti veržlių variantai yra pistacijos, anakardžiai ir pekanos.

Riebalai

Žuvis yra daug baltymų, o daugelyje rūšių taip pat yra sveikų omega-3 riebalų rūgščių. Šis esminis riebalų tipas skatina sveiką kraujo krešėjimą ir gali padėti apsaugoti nuo širdies ligų ir insulto. Norėdami sužinoti, kiekviena 3-uncija patiekalas virtos sockeye lašišos yra beveik 22 gramų baltymų ir 6 gramų riebalų, o 3 uncijos Atlanto skumbrės sudėtyje yra apie 20 gramų baltymų ir 15 gramų riebalų. Kitos riebios žuvys yra silkės, sardinės ir ilgapelekiai tunai.

Ūkio ir gyvūnijos produktai

Dauguma ūkių ir gyvūnų maisto produktų, pavyzdžiui, jautienos, odos naminių paukščių, kiaušinių ir sūrio, yra daug baltymų ir riebalų. Tačiau šie produktai paprastai yra daug sočiųjų riebalų, kurie yra susiję su širdies priepuoliu ir insultu. Todėl turėtumėte riboti jų savo mitybą ir gauti didžiąją dalį savo riebalų ir baltymų iš žuvų ir augalinių maisto produktų. Pavyzdžiui, 1/4 svaro mėsos mėsos 80% liesoje mėsoje yra apie 20 gramų baltymų ir 13 gramų riebalų, o Čederio sūrio uncija turi apie 7 gramus baltymų ir 9 gramų riebalų bei didelį šviežią kiaušinį Turi apie 6 gramus baltymų ir 5 gramų riebalų.

Sveiki proporcijos

Kartu su baltymų ir riebalų kiekiu dietoje turėtumėte įtraukti sveikus angliavandenių šaltinius, tokius kaip sveiki grūdai, vaisiai ir daržovės. 2010 m. “Dietos” gairės amerikiečiams rekomenduoja gauti 45-65 proc. Visų kalorijų iš angliavandenių, 10-35 proc. Kalorijų iš baltymų ir 20-35 proc. Kalorijų iš riebalų. Angliavandeniai ir baltymai kiekvienoje yra 4 kalorijos vienam gramui, o riebaluose yra 9 kalorijos vienam gramui. Todėl turėtumėte gauti nuo 225 iki 325 g angliavandenių, 50-175 gramų baltymų ir 44-78 gramų riebalų per dieną.