Ligos, sukeliančios nerimą

Apžvalga

Nerimas yra visur patirtis. Kai sunkus, tai gali reikšti psichiatrinę problemą. Įvairios sveikatos būklės gali sukelti nerimą. Prieš nuspręsdamas, kad nerimas atsiranda dėl psichologinių problemų, gydytojas turėtų įvertinti pacientą, kad būtų paneigta šių sąlygų buvimas. Nerimas yra retai vienintelis sunkios sveikatos būklės požymis, tačiau tai gali būti vienas iš jo kardinalių pasireiškimų.

Širdies liga

Nerimas gali būti vienas iš širdies priepuolio simptomų. Panikos priepuoliai ir širdies priepuoliai gali turėti panašių simptomų: nerimas, krūtinės skausmas, dusulys, greitas širdies ritmas ir prakaitavimas. Vertinimas nepaprastosios medicinos pagalbos skyriuje yra būtinas norint atskirti abu. Širdies ritmo ritmo sutrikimai gali sukelti greitą širdies susitraukimų dažnį kartu su nerimo. Kaip paaiškinta “Harisono vidaus medicinos principuose”, PSVT arba paroksizminė supraventrikulinė tachikardija yra vienas iš tokių ritmo sutrikimų. Įvertinimas apima “Holter” monitorių, kuris yra 24 valandų elektrokardiogramma, pritvirtinta prie paciento, kai jis eina apie savo įprastą veiklą. Tikslas yra sugadinti nenormalaus ritmo spąstai, kuri gali būti praleista įprastu EKG.

Plaučių liga

Plaučių ir kvėpavimo takų ligos, kurių metu pacientas negali gauti pakankamai deguonies, gali sukelti sunkų nerimą. Astma ir lėtinė obstrukcinė plaučių liga sukelia sunkų nerimą, nes pacientas stengiasi gauti pakankamai deguonies per kvėpavimo takus, kurie neatsako. Plaučių embolija yra gyvybei pavojinga būklė, kai kraujo krešulys keliauja į plaučius ir riboja jų gebėjimą keistis oru. Du žymūs simptomai yra greitas širdies susitraukimų dažnis ir nerimas.

Hipertiroidizmas

Skydliaukės hormono perviršis padidina medžiagų apykaitą ir gali sukelti tokius simptomus kaip greitas širdies ritmas, svorio kritimas ir nerimas. Pradinė diagnozė, be ligos istorijos ir fizinių egzaminų, yra kraujo tyrimas, kuriuo tikrinamas skydliaukės hormono lygis. Viena iš hipertiroidizmo priežasčių yra Graveso liga. Be skydliaukės hormono pertekliaus simptomų, pacientams pasireiškia iškilusios akys, vadinamos proktozėmis, ir jų akys įstumiamos, todėl pasirodo, kad jie visada žiūri.

Feochromocitoma

Pheochromocitoma yra navikas, kuris gamina adrenaliną nepriklausomai nuo kūno poreikio. Be nerimo, kuris paprastai būna kaip panikos priepuolis, tai gali sukelti širdies plakimus, galvos skausmus, prakaitavimą ir aukštą kraujospūdį. Nerimas ataka dažnai lydima blyškios odos. Šiuos navikus sunku diagnozuoti ir jiems reikia įvertinti adrenalino ir susijusių hormonų koncentraciją kraujyje, taip pat vaizdus, ​​pvz., Kompiuterinę tomografiją ir magnetinio rezonanso vaizdavimą.

Karcinoidiniai navikai atsirado iš specialių hormonų išskiriančių ląstelių virškinimo trakte. Jie išsiskiria įvairiomis hormonais, įskaitant serotoniną. Viršutinė serotonino koncentracija kraujyje gali sukelti karcinoidinį sindromą, kuris apima nerimo, greito širdies plakimo, paraudimo ir viduriavimo simptomus. Diagnozė priklauso nuo serotonino ir jo metabolitų kiekio kraujyje.

Carcinoid