Ligos, kurios sukelia drebėjimą

Apžvalga

Drebulys, medikamentas vadinamas drebuliu, yra specifinis simptomas, kai rankos, rankos, galva, kojos ar bet kokia kita kūno dalis kratoma. Kai kurios medicininės ligos gali sukelti drebulį. Tremors taip pat gali būti šalutinis poveikis receptinių vaistų. Sužinokite apie ligas, kurios sukelia drebėjimą.

Parkinsono liga

Pasak Nacionalinio neurologinių sutrikimų ir insulto instituto (NINDS), Parkinsono liga yra neurologinis sutrikimas, kurį sukelia dopamino gaminančių ląstelių stoka, smegenų cheminė medžiaga, reikalinga judėjimui, mokymuisi ir nuotaikai. NINDS teigia specifiniai Parkinsono ligos simptomai Liga apima drebulius rankose, rankose, žandikaulyje, kojose ir veido. Tai taip pat lemia judesių lėtėjimą (bradikineziją) ir galūnių sustingimą. Kiti Parkinsono ligos pasireiškimai apima koordinacijos stoką, nestabilumą, depresiją, problemas, susijusias su kramtomuoju, kalbėjimu ir miego sutrikimu. Parkinsono liga gydoma kartu su levidopos ir karbidopos vaistiniais preparatais, kurie gali nulaužti Parkinsono ligos simptomus. Anticholinerginiai vaistai taip pat gali būti skirti drebuliui ir standumui sumažinti. Papildomi vaistai yra pramipeksolis, ropinirolis ir bromokriptinas. Šie vaistai veikia kaip dopaminas smegenyse ir užkerta kelią Parkinsono ligos progresavimui. Kitas gydymo būdas yra gilus smegenų stimuliavimas. Tai implantuojamas prietaisas, kuriame elektros srovės stimuliuoja tam tikras smegenų dalis, kad sumažintų Parkinsono ligos simptomus.

Esminis drebulys

Remiantis “Mayo” klinika, esminis drebulys yra būklė, galinti atsirasti bet kokio amžiaus. Iš tiesų 14 proc. Vyresnių nei 65 metų asmenų yra patyrę šios ligos. “Mayo Clinic” teigia, kad esminiai drebulys paprastai būna dėl tam tikrų genų pokyčių organizme. Esminiai drebulys iš pradžių prasideda rankose ir gali pažangai paveikti galvos ir balsą. Pasak Mayo klinikos, priklausomai nuo streso, nuovargio, kofeino ir temperatūros pokyčių gali padidėti šių drebulys. Gali būti naudojami beta blokatorių vaistai, tokie kaip propanololis, vaistai nuo uždegimo, tokie kaip primidonas, raminamieji preparatai, tokie kaip diazepamas ir botulizmo tipo toksinas. Sumažinti drebulius. Be to, fizikinė terapija gali padėti žmonėms įgyvendinti tam tikrus pratimus, siekiant padėti kontroliuoti raumenis ir judesių koordinavimą. Kaip ir Parkinsono liga, esminių tremių gydymui gali būti naudojamas gilus smegenų stimuliavimas.

Išsėtinė sklerozė

Skauda sklerozė yra dar vienas neurologinis sutrikimas, susijęs su drebėjimu. Mayo klinika sako, kad tai yra autoimuninė liga, kurios metu organizmas pradeda atakuoti savo nervų ląsteles (mielinas). Tai palaipsniui veda prie nervingumo pablogėjimo. “Nacionalinė išsėtinė sklerozė” teigia, kad drebulys yra vienas iš labiausiai nepatogumų, susijusių su liga. Šie drebulys paprastai veikia kūną, galūnes, galvos ir raumenis, reikalingus kalbai ir seksualinei funkcijai. “Mayo Clinic” teigia, kad kitiems išsėtinės sklerozės simptomams būdingas tirpimas vienoje kūno pusėje, neryškus arba dvigubas regėjimas (diplopija), regėjimo praradimas, vaikščiojimas dėl proto ir koordinavimo trūkumas. Skausmas dėl išsėtinės sklerozės taip pat sukelia elektrinio šoko jausmą su specifiniais galvos judesiais. Išsėtinė sklerozė nėra išgydoma. Tačiau, atsižvelgiant į Mayo kliniką, kortikosteroidų vaistai, tokie kaip prednizonas, interferono preparatai, glatirameras, natalizumabas ir mitoksantronas, gali būti vartojami siekiant sumažinti išsėtinės sklerozės pasireiškimus. Fizinė terapija gali padėti raumenims išplėsti ir išplėsti. Kai kuriais atvejais, plazmos horizontas yra naudojamas atskirti kraujo ląsteles nuo plazmos (skysčių komponentas kraujo). Tai gali padėti sumažinti išsėtinės sklerozės simptomus.