Kosulys nėštumo metu

Apžvalga

Nėštumo metu kosulys dažnai yra šalčio ar viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomas. Nors dauguma kosulių daro neigiamą poveikį kūdikiui, kosulys gali būti sunkus, nes tik nedaugelis šaltų ir kosuliuotų vaistų yra saugūs nėštumo metu. Pirmasis žingsnis siekiant sušvelninti kosulį – išbandyti namų gynimo būdus simptomų valdymui, tačiau jei kosulys yra sunkus arba jei simptomai išlieka, kai kurie vaistai gali būti vartojami pagal gydytojo nurodymus.

Skysčiai

Kosulį gali pabloginti dehidratacija, o geriamojo daug skysčių gali būti veiksmingas natūralus kosulys. Skysčiai padeda slopinti gleivių sekretus, įskaitant nugaros skausmą, kuris gali sukelti kosulį. Vanduo yra optimalus pasirinkimas, nors šilta arbata su medumi ir citrina gali nuraminti gerklę, kuri gali lydėti kosulį. Kiti skysčiai, kuriuos reikia išbandyti, yra sultinio pagrindo sriubos arba mėtos arbatos.

Drėgmė

Sausas oras taip pat gali pabloginti kosulį, todėl drėgmės padidinimas patalpų orui gali sumažinti kosulį ir pagerinti simptomus. Naudojant drėkintuvą miegamajame naktį yra vienas būdas pridėti drėgmę ore. Jei norite, kad karštas dušas būtų ilgesnis, karštas dušas arba net buvimas vonioje, galite suteikti tokio paties laikino atleidimo.

Skausmo malšinimas

Priklausomai nuo jūsų simptomų, gydytojas gali patarti, kokius nors vaistus nuo kosulio galite vartoti be recepto. Kartais skausmo valdymas yra labiausiai naudinga strategija, siekiant palengvinti kosulį sukeltą diskomfortą. Remiantis ataskaita, paskelbta 2014 m. Spalio mėn. “Amerikos šeimos gydytojo” numeryje, acetaminofenas (tylenolis) paprastai laikomas saugiu nėštumo laikotarpiu ir gali būti naudojamas trumpalaikiu nėštumo laikotarpiu skausmui malšinti.

Kosulys vaistai

Dekstrometorfanas yra kosulys, slopinantis daugybę nebyliškos kosulys, įskaitant tabletes, skysčius ir lazgas. 2008 m. Gegužės mėn. Paskelbtame straipsnyje “Kanados šeimos gydytojas” paskelbtas straipsnis teigia, kad šis ingredientas paprastai yra laikomas saugiu nėštumo laikotarpiu, remiantis keleto žmogaus tyrimų duomenimis. Kiaušintakių lašai yra įprastas nebiuterminis preparatas, naudojamas kosulyse, o mentolis yra įprastas kosulį slopinantis ingredientas. Tačiau 2006 m. Kovo mėn. “U.S. Vaistininkas “pranešė, kad mentolis nėra gerai ištirtas nėštumo metu. Nėščios moterys gali pasirinkti kosulio lašus, kurie vietoje simptomų palengvina medaus, citrinų ar kitų raminančių ingredientų. Atsižvelgiant į ribotus tyrimus, vaistų nuo uždegimo užšaldyti ir kosulys turėtų būti naudojami tik gydytojo priežiūrai ir tik tada, kai nauda atsveria galimą riziką.

Jei nėštumo metu vartojate kosulį, geriate daugiau skysčių, pridėsite drėgmę ore, o tinkamas poilsis gali padėti palengvinti simptomus. Jei manote, kad reikia naudoti skausmą malšinančius vaistus ar kosulį ar šaltus vaistus, kreipkitės į gydytoją apie pasirinkimus. Pasak Amerikos amerikiečių šeimos gydytojų akademijos, geriausia vengti bet kokių vaistų, jei įmanoma, pirmąjį nėštumo trimestrą – kai rizika vaisiui yra didžiausia. Jei turite kosulį su karščiavimu arba kramtyti žaliąsias arba geltonąsias gleives, arba jei kosulys yra sunkus ir skausmingas, kreipkitės į gydytoją. Taip pat, jei skausmas ar švokštimas krūtinėje kartu su kosuliu yra, pasitarkite su gydytoju.

Įspėjimai