Kortizono šūviai šalutinis poveikis

Lokalizuotas šalutinis poveikis

Kortizonas yra klasifikuojamas priešuždegiminių vaistų, vadinamų steroidais. Niujorko Langone medicinos centras praneša, kad kortizono šortai yra veiksmingi mažinant skausmą ir uždegimą. Pasak “Drugs.com”, kortizonas slopina medžiagų, kurios sukelia organizme uždegimą, išsiskyrimą, suteikdamas skausmo malšinimą. “Drugs.com” taip pat praneša, kad kortizonas vartojamas daugybei skirtingų sąlygų, įskaitant kvėpavimo ligas, vilkimą, odos sutrikimus ir artritą. Tačiau yra galimas šalutinis poveikis, susijęs su kortizoniniais šūviais.

Lengvas sisteminis šalutinis poveikis

Ekspertai teigia, kad galimas silpnas kortizono šalutinis poveikis gali paveikti vaisto injekcijos vietą. Šie lokalizuoti šalutiniai poveikiai yra odos, greta injekcijos vietos, pažeidimas, sąnarių infekcija, laikinas smegenų skausmo įšvirkštimo vietoje susilpnėjimas ar silpnėjimas, susilpnėjęs, pažeistas ar susiaurėjęs sausumas. NYU Langone medicinos centras praneša, kad injekcija paprastai nėra atliekama į sąnario sausgyslę, nes dėl to padidėja sausgyslių sugadinimo, susilpnėjimo ar plyšimo pavojus. Mayo klinika taip pat pataria, kad kortizonas gali sukelti osteoporozę (kaulų susilpnėjimą) arba osteonekrozę (kaulų mirtį) kauluose šalia injekcijos vietos.

Sunkūs Systemc šalutiniai poveikiai

Galimas sisteminis šalutinis poveikis gali sukelti šalutinį poveikį, kuris turi įtakos organizmui. Pasak “Drugs.com”, tai yra nuotaikos pokyčiai, miego sutrikimai, lėtai išgėrusios žaizdos, prakaitavimas, galvos skausmas, galvos svaigimas, pykinimas ir pilvo skausmai. Drugs.com taip pat praneša, kad kortizono šūviai gali sukelti “kūno riebalų formos ar vietos pokyčius (ypač rankose, kojose, veido, kaklo, krūtinėlės ir juosmens).”

Alerginė reakcija

Drugs.com praneša apie šiuos galimus sunkius sisteminius šalutinius poveikius, susijusius su kortizono šūviais: virškinimo sistemos sutrikimus, tokius kaip kraujas išmatose arba kraujo užmaskojimas, pankreatitas (kasos uždegimas), kuris sukelia stiprų skausmą viršutiniame skrandyje, psichologinis Sutrikimai, tokie kaip depresija, keistos minties ir (arba) elgesys ar traukuliai, taip pat labai stiprus kraujospūdis, dėl kurio gali atsirasti nerimas, seklus kvėpavimas, nereguliarus širdies plakimas ir sunkus galvos skausmas. “Drugs.com” rekomenduoja nedelsiant kreiptis į gydytoją dėl šių simptomų.

Alergija atsiranda, kai organizmo imuninė sistema netinkamai reaguoja į vaistus ar kitas medžiagas, tokias kaip žiedadulkes ar dulkes. Kai organizmas turi alerginę reakciją į injekcinius vaistus, pvz., Kortizono šūvius, rezultatai gali būti labai sunkūs. “Drugs.com” praneša, kad kai kurie iš šių šalutinių poveikių yra sunkus kvėpavimas, dilgėlinė arba veido, liežuvio, gerklės ar lūpų patinimas. Alerginė reakcija gali sukelti rimtą pavojų sveikatai. Drugs.com rekomenduoja ieškoti medicininės pagalbos, jei atsiranda alergijos požymių.