Gripo komplikacijos b

Bakterinė pneumonija

According to MayoClinic.com, gripas B yra virusinė infekcija, kuri užpuolė dalis kvėpavimo sistemos, pvz., Nosies, gerklės ir plaučių. Yra trijų tipų gripo virusai: A, B ir C. Tipas A yra atsakingas už pasaulines epidemijas, B tipas yra lokalizuotas, o C tipas yra lengvas. Žmonės, užsikrėtę gripu, paprastai gauna viruso A arba B tipo štamus. Komplikacijos yra panašios abiejų tipų štamai, nors B tipo tendencija yra švelnesnė nei A tipo, pasak FluFacts.com.

Encefalitas

Bakterinė pneumonija yra labiausiai paplitusi ir rimta komplikacija, susijusi su gripu B. Pagal “Solvay-Influenza.com” gripo virusas gali pažeisti plaučių paviršių, riboja kvėpavimo takus ir padidina bakterinių infekcijų, tokių kaip bakterinė pneumonija, riziką. Bakterinė pneumonija atsiranda, kai kenksmingos bakterijos greitai auga kvėpavimo takų viduje, todėl plaučių oro maišeliuose atsiranda patinimas, skystis ir uždegimas. Pasak interneto svetainės “Bakterinė pneumonija”, kai žmogaus plaučiai užpildo skysčiu, gali būti sunku kvėpuoti, dėl to gali atsirasti skausmas krūtinėje, dusulys, didelis karščiavimas ir kosulys. Bakterinė pneumonija gali kelti pavojų gyvybei senyvo amžiaus žmonėms ir žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip širdies ir kraujagyslių bei plaučių ligos.

Miozitas

Remiantis svetainės NHS Choices, retas komplikacijas, susijusias su gripu B, yra encefalitas. Encefalitas paprastai atsiranda, kai smegenys įgauna uždegimą dėl virusinės infekcijos, tokios kaip B. gripas. Encefalitas gali atsirasti, kai imuninė sistema tampa pernelyg stimuliuojama kovoti su gripo virusu, pagal “Merck” sveikatos ir senėjimo vadovą. Karščiavimas ir galvos skausmas dažniausiai yra pirmieji požymiai apie būklę, po kurios kyla traukuliai, sumišimas, mieguistumas, sąmonės netekimas ar koma. NHS pasirinkimuose teigiama, kad encefalitas gali paveikti visų amžiaus grupių žmones, tačiau jaunesni nei 7 metų vaikai ir vyresni nei 55 metų suaugusieji yra labai jautrūs infekcijai.

Reye sindromas

“Solvay-Influenza.com” teigimu, dažniausia gripo B komplikacija, pirmiausia susijusi su vaikais, yra miozitas arba raumenų uždegimas. Miozito simptomai yra kojų skausmas ir raumenų jautrumas, kuris trunka nuo vienos iki penkių dienų. Gripo virusas gali įkvėpti organizmo raumenis, kurie yra atsakingi už judėjimą, raumenų silpnumą ir skausmą, vaikščiodami ar judindami.

Pasak “Geresnio sveikatos priežiūros fondo”, nedaug vaikų ar paauglių, kurie atsigauna nuo gripo B, gali išsivystyti neurologinė liga, vadinama Reye sindromu. Reye sindromas paprastai prasideda nuo pykinimo ir vėmimo, o greitai pasireiškia sumišimu ar deliriu. Kai kurie vaikai ar paaugliai po aspirino vartojimo gali patirti šią ligą dėl skausmo ir karštinės, susijusios su gripu. “Geresnės sveikatos priežiūros” fondas teigia, kad mažiau nei trys vaikai iš 100 000 gripo pradeda vystytis Reye sindromu, tačiau visada protinga pasitarti su gydytoju prieš aspirino paskyrimą vaikams.