Geri maisto produktai, kurie padeda pieno rūgšties kaupimosi kojose

Nors idėja deginti skausmą, spinduliuojančią, nors jūsų raumenys gali pasirodyti nerimą keliančiu, daugeliui sportininkų viskas gerai žinoma. Pieno rūgštis, sunkių raumenų šalutinis produktas, yra atsakinga už skausmingą pojūtį. Norint patobulinti sportinę veiklą, reikia šį skausmą įveikti, tačiau moksliniai tyrimai atkreipia dėmesį į keletą maistinių medžiagų, galinčių padėti sportininkams. Bikarbonatas, randamas kepimo soda ir kalio turtingas maistas, Naujosios Zelandijos juodųjų serbentų ir didelio magnio maisto produktai yra galingas užkarpos pieno rūgšties ir padeda raumenys atsigauti.

Pieno rūgšties pagrindai

Per intensyvų pratimą, jūs kvėpuojate greičiau, nes jūsų kūnas bando perkelti daugiau deguonies į raumenis. Paprastai energija gaunama naudojant deguonį, vadinamą aerobine energija. Tačiau, kai jūsų plaučiai neatitinka energijos poreikių, pavyzdžiui, sprinto ar sunkiosios atletikos metu, jūsų kūnas naudoja anaerobinę energiją. Vienu metodu, pavadintu anaerobine glikolize, gliukozė suskaidoma į rūgščią cheminę medžiagą, vadinamą laktatu, ty spartųjį būdą energijos gamybai tęsti net ir tada, kai deguonis yra ribotas. Problema ta, kad didelis laktato kiekis padidina rūgštingumą, sukelia deginimo pojūtį. Šis laktato kaupimasis sustoja, kai sulėtėja ir deguonis vėl gaunamas, bet jūsų sporto rezultatai paprastai mažėja prasidėjus skausmingai pieno rūgšties padidėjimui.

Padidinti dietinį bikarbonatą

Bikarbonatas yra šarminis, o jūsų kūnas jį gamina, kad išlaikytų tinkamą pH. “Sports Medicine” paskelbtame 2014 m. Tyrime nustatyta, kad raumens ląstelėse papildomas bikarbonatas palengvino greitesnį pieno rūgščių pašalinimą ir pagerino sportininkų pasirodymus intensyvaus intensyvumo pratimų metu; papildymas bikarbonatu yra taip pat lengvas, kaip maišant soda su vandeniu. Tačiau kai kuriems žmonėms būdingas virškinimo trakto sutrikimas, kai vartojamas bikarbonatas. Prieš vartodami kepimo soda, pasitarkite su savo medicinos specialistu geriausia doze, kad išvengtumėte nepageidaujamų reakcijų, tokių kaip viduriavimas, dujos ir pilvo pūdymas. Maisto produktai, kurių sudėtyje yra bikarbonato, yra kalio turtingi maisto produktai, pavyzdžiui, bananai, lapinės žalumynai, pomidorai ir bulvės.

Apsvarstykite Naujosios Zelandijos Sujon juodųjų serbentų

Naujosios Zelandijos “Sujon” juodųjų serbentų yra tamsiai violetinė uogų, pasakyta, kad didžiausia pasaulyje antioksidantų ir flavonoidų koncentracija. 2014 m. Tyrimas, paskelbtas Tarptautinės sporto mitybos draugijos žurnale, ištyrė Sujono juodųjų serbentų miltelius elitinėse triatlantėse ir nustatė, kad jis padėjo kojoms kaupti mažiau pieno rūgšties ir pagreitino pašalinamą deginimo šalutinį produktą; taip pat buvo parodyti “Sujon” juodųjų serbentų papildai Pagerinti širdies ir kraujagyslių funkciją, didinant insulto tūrį, ty kraujo kiekį, kurį jūsų širdis gali judėti su kiekvienu siurbliu. Kraujas išplauna pieno rūgštį, todėl “Sujon” juodųjų serbentų dvigubai gaivina raumenų atsigavimą. “Sujon” juodųjų serbentų priedas, dažniausiai miltelių pavidalo, yra prieinamas specializuotose parduotuvėse arba internete. Pasitarkite su savo gydytoju prieš naudodami jį.

Pasirinkite magnio turinčius maisto produktus

Magnis yra vienas iš labiausiai gausių mineralinių medžiagų žmogaus kūne, ir gauti pakankamai šio mineralo yra būtina siekiant optimalaus sporto ir pratybų. Kūnas naudoja magnio baltymų gamybai, sveikai nervų funkcijai ir raumenų susitraukimui, pvz., Širdies plakimui ir savo didžiųjų skeleto raumenų savanoriškam judėjimui. Įtraukimas į mitybą turtingų magnio turinčių maisto produktų gali padėti išlaikyti raumenų našumą, įskaitant greitą pieno rūgšties atsiradimo atsigavimą. Magnio kiekio sąrašo viršuje yra sėklos, tokios kaip moliūgai ir sezamai, riešutai, įskaitant migdolus, anakardžius, žemės riešutus ir kedro riešutus, tokius grūdus kaip amarantas, tefas ir sorgas, kalakutiena, moliuskai ir lašiša.

Esant hidratacijai pratybų metu, padidėja jo veikimas ir sumažėja perkaitimo ir sužeidimo pavojus. 2000 m. Kolorado universiteto atliktame tyrime padaryta išvada, kad net mažas dehidratacijos lygis paveikė tai, kaip sportininkų kūnai toleravo ir pašalino pieno rūgštį, dėl to anksti prasidėjo sunkiai hidratuotų bandymų dalyviai. Norėdami įsitikinti, kad esate tinkamai hidratuotas Dietologai Mitybos ir dietologijos akademijoje siūlo stebėti savo šlapimo spalvą, limonado spalva rodo sveiką drėkinimą, o obuolių sulčių spalva rodo dehidrataciją. Vanduo, sportiniai gėrimai ir kiti elektrolitų keitimo skysčiai, tokie kaip kokoso vanduo, yra tinkami rehidracijai.

Užtikrinti tinkamą hidraciją