Dieta akių uždegimui

Galbūt tam tikru momentu savo gyvenime galėjo būti tam tikras silpnas akių sudirginimas; šis uždegimas gali sukelti akių paraudimą, laistymą, skausmą, miglotą regėjimą ir jautrumą šviesai. Kai kurios akių uždegimo formos yra trumpalaikis niežėjimas su nedideliu ilgalaikiu poveikiu, tačiau tam tikros akių ligos, tokios kaip blefaritas ir sausa akis, taip pat gali būti susiję su uždegimu ir gali sukelti regos praradimą. Šių uždegiminių ligų gydymas egzistuoja, tačiau šios terapijos ne visada veikia arba gali sukelti ilgalaikį gydymą. Jūsų dietos pokyčiai gali padėti pagerinti jūsų būklę, sumažinant uždegimo kiekį jūsų kūne.

Kaip nurodė “EyeCareEducators.com”, keletas akių ligų buvo siejamos su uždegimu, kuris gali būti susijęs su kai kuriais sausos akies sindromo simptomais. Blefaritas – akių vokų uždegimas – taip pat yra būklė, susijusi su sausa akiu ir dažnai prisideda prie dirginimo, susijusio su šia būkle. Pasak USCHealth, uždegimas akyje, vadinamas uveitu, gali būti susijęs su kitomis sisteminėmis ligomis, pvz., Infekcijomis ar vėžiu. Kai kurie tyrinėtojai mano, kad valgant maisto produktus, kurie neleidžia uždegti kūno viduje, gali sumažėti uždegiminis atsakas akyje. Duomenys nepatvirtina priešuždegiminių dietų kaip akių ligų gydymo, tačiau kai kuriais atvejais dietos gali pasikeisti. Visus akių sutrikimus turėtumėte aptarti su akių priežiūros specialistu.

Remiantis RD411.com, atrodo, kad omega-3 riebalų rūgštys mažina kūno uždegiminių medžiagų susidarymą. Kaip matyti iš “AllAboutVision.com”, valgant daugiau maisto produktų, kurių sudėtyje yra omega-3, atsiranda sausgyslių simptomų, tai yra viena akies būklė, susijusi su uždegimu. Šios riebiosios rūgštys yra žuvyse, tokiose kaip lašiša, upėtakis, sardinės, skumbrės ir tunai, taip pat omega-3 papildo tabletės. Linų sėmenų aliejus taip pat gali pagerinti akies uždegimą. Turėtumėte leisti savo gydytojui žinoti, ar didinaite omega-3 riebalų rūgščių kiekį, nes šis papildas gali sąveikauti su kai kuriais vaistiniais preparatais, kuriuos galite vartoti.

Padidėjęs jūsų antioksidantų kiekis gali taip pat sumažinti kūno uždegimą ir gali atlikti svarbų vaidmenį jūsų akių sveikatai. Vitaminai A, C ir E yra visi antioksidantai, kurie mažina uždegimo lygį organizme, kaip nurodyta SusanMitchell.org. Pagal “NetDoctor.co.uk”, antioksidantai yra skirti laisviems radikalams, kurie yra medžiagos, galinčios pakenkti audiniams. Geri vitamino A šaltiniai yra tamsiai žalios lapinės daržovės ir geltonos arba raudonos daržovės ir vaisiai. Vitaminas C gali būti citrusinių vaisių ir daržovių, tokių kaip brokoliai ir briselės kopūstai, o vitaminas E yra gausu sveikais grūdais ir aliejumi. Kiti antioksidantai, tokie kaip mineralai, selenas ir magnis taip pat yra šiuose maisto produktuose ir gali padėti mažinti uždegimą organizme.

Prieskoniai jau daugelį metų buvo naudojami kitose kultūrose kaip vaistiniai preparatai. Tyrimai parodė, kad kai kurie prieskoniai tikrai turi tam tikrą naudą sveikatai ir turi antioksidantų, kurie mažina uždegimą. 2007 m. Liepos mėn. “Šiandienos dietologė” paskelbta registruoto dietologo Sharono Palmerio kursų, kuriuose yra ciberžolių ir kario miltelių, kursas yra priešuždegiminis. Kitos prieskoniai, turinčios priešuždegiminių savybių, yra karštieji pipirai, rozmarinai, raudonėliai ir imbieras, kaip pažymėjo “MyFoundationDiet.com”. Naudojant prieskonius jūsų maiste yra keletas privalumų – galimybė uždegti nuo uždegimo ir papildyti skonį be druskos. Moksliniai duomenys, kuriais remiamas specialių prieskonių naudojimas akių uždegimui, yra menki, bet bendras kūno uždegimo lygis gali būti tik geras rezultatas.

Dieta, kuria siekiama sumažinti uždegimą, turėtumėte valgyti mažiau maisto produktų, kurie gali jį padidinti. Kai kurie pavyzdžiai yra perdirbti maisto produktai, tokie kaip riebi mėsa, pieno produktai, maisto produktai, kurių sudėtyje yra cukraus, ir greito maisto produktai, pagal “NutritionNorthwest.com”. Pietų mėsa ir karšto šunų yra nitritai, kurie buvo susiję su uždegimu. Pieno produktai ir mėsos sudėtyje yra sočiųjų riebalų, kurie taip pat gali padidinti uždegimą. Šiuose maisto produktuose yra svarbių maistinių medžiagų, todėl jas reikėtų valgyti rečiau ir pasirinkti mažesnius riebalų kiekius. Po šių pasiūlymų ne tik sumažėja uždegimas, bet ir svarbi subalansuotos mitybos dalis.

Akių sutrikimai, susiję su uždegimu

Pagrindinės riebalų rūgštys

Antioksidantai

Įtraukti daugiau prieskonių

Maistas, kurį reikia vengti