Dekongestantai, vartojami kartu su maitinimu krūtimi

Gamtos gynimo priemonės

Nesvarbu, ar jos užkrečnumas atsiranda dėl sezoninės alergijos ar šalčio, krūtimi maitanti mama gali nenuostabu, ką ji gali padaryti, kad padėtų sau nepakenkti savo kūdikiui. Ji turėtų ieškoti gydymo, o išskyros išlieka aiškios spalvos, nes geltona arba žalia spūstis gali rodyti rimtesnę pagrindinę infekciją. Prieš vartodami bet kokį vaistą, žindyvė motina turėtų aptarti simptomus su savo gydytoju arba akušeriu.

Pseudoefedrinas

Daugelis saugių natūralių priemonių yra tiek motinai, tiek krūtimi maitinančiam kūdikiui. Krūtimi maitinantis šaltinis Kellymom.com siūlo motinai išmėginti druskingo nosies purškalo ar nešiojamojo puodelio skalavimo priemonę. Garinis drėkintuvas, kuriame yra 10-20 lašų eterinių aliejų, eukaliptas, šalavijas, balzamas ar anišas padeda atidaryti nosies ertmes, taip pat ir eukalipto aliejuje pamuštą medvilninį kamuolį, kuris dedamas po nosį. Cayenne paprika išplečia kraujagysles ir padeda drenažui. “Kellymom.com” taip pat nurodo, kad paršavedžių arbata yra natūralus dekongestantas, kuris papildomai padidina pieno tiekimą. Be to, nors karštas limonadas su medumi nėra neigiamas poveikis vienam teiginiui, jis saugiai ramina motinos gerklę.

Fenilefrinas

2003 m. Liepos mėn. “Klinikinės farmakologijos žurnalas” tyrimas rodo, kad pseudoefedrinas yra saugių vaistų, skirtų krūtimi maitinančioms motinoms ir jų kūdikiams, tačiau tai gali sumažinti pieno tiekimą. Situacija išsprendžia trumpalaikį vaisto vartojimą. Amerikos pediatrijos akademija (AAP) persmelkia šias išvadas, įvertina vaistą L3 arba vidutiniškai saugiai, vartoja ūmaus vartojimo ir L4, arba gali būti pavojinga lėtiniam vartojimui. Pseudoefedrino prekių pavadinimai yra “Sudafed”, “Actifed”, “Halofed” ir “Novafed”, be kita ko.

Antihistamininiai preparatai

AAP dar neperžiūrėjo fenilefrino, šiek tiek naujesnės formulės dekongestanto. Tačiau motinos gali pageidauti, kad jis būtų pseudoefedrinas, nes tai nesumažina pieno tiekimo, teigia dr. Thomas Hale “Medikamentai ir motinos pienelis”. Fenilefrino prekės ženklai yra Sudafed PE, Robitussin CF, DayQuil ir Tylenol Sinus užkimimas ir skausmas, be kitų.

Antihistamininiai vaistai padeda ištrinti sinusus. AAP patvirtina, kad nėščiųjų antihistamininiai vaistai Allegra, Claritin, Seldane ir Actidil vartojami maitinančioms motinoms. Dr Hale šiuos vaistus priskiria L1 ir L2 kategorijoms, tai reiškia, kad jie mažai neveikia laktacijos metu. Kellymom.com praneša, kad nors AAP vis dar nepatvirtina sedatyvinių antihistamininių preparatų, tokių kaip Benadrylis, jie yra saugūs nuosaikiai, kol motina atidžiai stebi kūdikį dėl pernelyg slegiančio akių. Sedantys antihistamininiai preparatai neturi neigiamos įtakos pieno tiekimui.