Cymbalta ir pristiq skirtumai

Indikacijos

Cymbalta ir Pristiq yra receptiniai vaistai, klasifikuojami kaip serotonino norepinefrino reabsorbcijos inhibitoriai. Cymbalta yra duloksetino prekės pavadinimas, o “Pristiq” yra desvenlafaksino prekės pavadinimas. Abu vaistai blokuoja serotonino ir norepinefrino reabsorbciją smegenyse. Cymbalta silpnai slopina trečią cheminę medžiagą, vadinamą dopaminu. Tai lemia šių cheminių medžiagų lygio normalizavimą. Nors šie vaistai yra panašūs, jie skiriasi jų vartojimu ir poveikiu pacientui.

Dozavimas ir vartojimas

Pristiq ir Cymbalta skiriamos pagrindiniam depresijos sutrikimui gydyti. Cymbalta taip pat skiriamas generalizuoto nerimo sutrikimo gydymui ir fibromialgijos gydymui. Cymbalta gydo skausmą ir dilgčiojimą, kurį sukelia diabetinė neuropatija, kuri yra nervų pažeidimas, kuris gali pasireikšti nekontroliuojamame diabetu.

Kreatinino klirensas

Pristiq yra 50 ir 100 mg dozių kaip pratęsto ​​atpalaidavimo tabletės. Įprastinė dozė yra 50 mg ir, jei reikia, ji gali būti padidinta iki 400 mg per parą, kaip nurodyta “Informacijos apie vaistus” vadovas. Tabletę reikia nuryti sveika ir vartoti valgio metu arba be jo. Cymbalta yra uždelsto atpalaidavimo, žarnyne dengtų kapsulių, kurių sudėtyje yra 20 mg, 30 mg ir 60 mg kapsulių. Kapsulę reikia nuryti sveika su pilna stikline vandens. Įprastinė depresijos sutrikimo dozė yra 40-60 mg vieną paros dozę arba dvi padalintas dozes. Pacientams, kuriems yra generalizuotas nerimo sutrikimas, skiriama nuo 30 iki 60 mg per parą. Įprasta dozė pacientams, sergantiems diabetine neuropatija, yra 60 mg vieną kartą per parą. Pacientams, kuriems yra fibromialgija, pirmąją gydymo savaitę skiriama 30 mg per parą, o po to padidėja iki 60 mg per parą.

Kepenų funkcija

Dozavimo koregavimai nustatomi pagal paciento kreatinino klirensą, kuris nustato, kaip pacientas pašalina organizmo atliekas. Pristiq nereikia dozės koreguoti, jei kreatinino klirensas yra didesnis kaip 50 ml per minutę. Jei kreatinino klirensas yra 30-50 ml per minutę, maksimali paros dozė yra 50 mg. Maksimali dozė yra 50 mg kas antrą dieną, kai kreatinino klirensas sumažėja iki 30 ml per minutę. Pacientams, kuriems atliekama hemodializė, negalima vartoti daugiau kaip 50 mg kada nors kitai dienai. Cymbalta atveju nerekomenduojama vartoti pacientams, kurių kreatinino klirensas yra mažesnis nei 30 ml per minutę arba galutinės inkstų ligos atveju, teigia RxList.com . Pacientams, kuriems yra lengvas ar vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimas, gali prireikti mažesnių pradinių dozių ir padidėja pagal paciento atsaką.

Pristiq dozę reikia koreguoti pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi. Pradinė dozė yra 50 mg vieną kartą per parą, didžiausia dozė – 100 mg per parą. Kita vertus, Cymbalta nerekomenduojama vartoti pacientams, sergantiems kepenų funkcijos sutrikimu.