Ankstyvojo paauglystės vystymosi ypatumai

Kūno pokyčiai

Ankstyvas paauglystė vaikui gali būti sunku. Daugybė fizinio ir emocinio lygio pokyčių įvyksta, kai pasibaigia brendimas. Kadangi kai kurie iš šių pokyčių gali turėti įtakos paauglių veikimo būdui, gali būti naudinga sužinoti, kokie ankstyvojo paauglystės vystymosi bruožai yra, kad galėtumėte geriau suprasti ankstyvojo paauglių veiksmų priežastis.

Emociniai pokyčiai

Ankstyvasis paauglystė yra laikas, kai mergaitės kūnas ir berniuko kūnas permaina reikšmingus pokyčius. Berniukai ir mergaitės pradės augti plaukus kirkšnies srityje ir po ginklais, kai jie artės prie brendimo, o raumenų prakaitas bus stiprus kvapas. Taip pat pasikeis mergaičių kūno forma. Jos klubai praplečia ir sukurs daugiau riebalų. Šiuo metu taip pat pradės augti mergaitės krūtys, ir ji gali pradėti savo laiką. Broliai, artėjantys prie brendimo, pastebės jų sėklidžių augimą. Per šį pereinamąjį laikotarpį tiek berniukai, tiek mergaitės augs aukštesni.

Minties pokyčiai

Ankstyvo paauglystės metu berniukai ir merginos labiau susidomėjo savo išvaizda. Jie gali pradėti rodyti daugiau susidomėjimo drabužiais ir šukuosenomis. Kai kurios mergaitės pradės nešioti makiažą. Šio amžiaus berniukai ir mergaitės taip pat pradės nerimauti daugiau, ir jie gali tapti labiau kritiški. Jie gali turėti nuotaikos svyravimus, ir jie gali būti mažiau meilūs savo motinos, tėvo ir kitų šeimos narių atžvilgiu. Šio amžiaus vaikai dažni. Kartais paauglystė sukelia valgymo sutrikimus. Depresija yra įprasta ir šiame amžiuje.

Per šį augimo etapą minties procesas yra labiau įtrauktas, o ankstyvas paauglys geriau supranta, kas yra teisinga ir kas yra neteisinga. Jis galės pakeisti savo mintis į idėjas, ir jis galės analizuoti savo mintis ir tam tikrų veiksmų rezultatus. Ankstyvasis paauglių protas taip pat gali geriau suprasti sudėtingesnę informaciją. Ankstyvieji paaugliai praleis laiką bandydami surasti savo tapatybę, o kai kurie tai suras šį iššūkį.