Ankstyvieji smegenų aneurizmos įspėjamieji požymiai

Akių ar regėjimo problemų

Smegenų aneurizma yra išsipūtimas ar išsiplėtimas smegenų arterijoje. Aneurizmos atsiranda tose vietose, kuriose arterijos sienos yra plonos ar silpnos. Pagal “Merck” vadovą, aneurizmos vystosi maždaug viename iš 20 žmonių. Nacionaliniai sveikatos instituto arba NIH pažymi, kad mažos smegenų aneurizmos neretai sukelia simptomų. Ankstyvieji smegenų aneurizmos įspėjamieji požymiai gali pasirodyti, kai jie auga pakankamai dideli, kad prispaudžia nervus, arba jei jis kraujas patenka į smegenis ar sprogsta.

Galvos skausmas

Cedars-Sinai Medicinos Centras pastebi, kad galvos smegenų akys ar skundai dėl dvigubos regos yra galimi įspėjamieji smegenų aneurizmos požymiai, spaudžiantys nervu ar pradedantys kraujo nutekėjimą. Asmuo gali paminėti jausmą skausmą už vieno akies ar virš jo, arba stebėtojas gali pastebėti savo mokinių išsiplėtimą. Kiti smegenų aneurizmos ankstyvieji įspėjamieji požymiai yra neryškus regėjimas ir fotofobija arba jautrumas šviesai, pažymi Smegenų aneurizmos fondas. Šie ženklai gali būti prieš pertrauką keliomis minutėmis ar net savaitėmis.

Pykinimas ir sąmonės praradimas

Mažai žmonių, sergančių aneurizma, gali patirti galvos skausmą per kelias dienas ar savaites prieš smegenų aneurizmą. Nacionalinis neurologinių sutrikimų ir insultų institutas arba NINDS nurodo, kad dėl išplaunančios aneurizmos gali pasireikšti šie įspėjamieji galvos skausmai ar sarginiai galvos skausmai. Kai aneurizma prasiskverbia, asmuo gali patirti tai, ką kai kurie apibūdino kaip blogiausią galvos skausmą savo gyvenime. Skundai dėl staigių, intensyvių galvos skausmų gali būti ankstyvieji smegenų aneurizmos hemoragija įspėjamieji požymiai. Smegenų aneurizma yra mirtini maždaug pusėje visų atvejų, įspėja MayoClinic.com. Asmuo, kuris skundžiasi staigaus nemalonu galvos skausmu pats arba kartu su kitais simptomais, turi nedelsiant kreiptis į gydytoją. “Merck Manual” pažymi, kad pagyvenę žmonės gali patirti tik lengvų galvos skausmų ar be skausmo.

Silpnumas ar paralyžius

Ankstyvieji smegenų aneurizmos pasireiškimo požymiai yra pykinimas, vėmimas ir standus kaklas, pažymi NINDS. Praėjus kelioms minutėms ar savaites prieš smegenų aneurizmos plyšimą, asmuo gali prarasti sąmonę trumpam laikotarpiui, įspėja Cedars-Sinai. Ji dažnai būna mieguistas ir painiojamas, kai ji atsibunda, ir po kelių minučių ar valandų ji gali vėl patekti į šią painiavos būseną. Kartais žmogus išnyksta į komą arba jis gali patirti traukulių. Tokiais atvejais reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pažeista smegenų aneurizma gali sukelti silpnumą, tirpimą ar paralyžius vienoje žmogaus veido pusėje, pažymi NIH. Cedars-Sinai priduria, kad paralyžius gali būti vienoje kūno pusėje. Stebėtojas taip pat gali pastebėti, kad įtampos kvėpavimo modelis dažnai keičiasi.