Narkotikų ir alkoholio prevencijos programos paaugliams

Projektas “Dėl piktnaudžiavimo narkotikais”

Nacionalinis narkotikų prevencijos institutas nustatė, kad moksliniais tyrimais pagrįstos narkotikų ir alkoholio prevencijos programos sėkmingai atgraso vaikus nuo narkotikų vartojimo. “Laikui bėgant,” NIDA nurodo, “jaunimas, kuris dalyvavo programose, turėjo geresnių rezultatų nei tie, kurie to nedarė”. Vienas iš alkoholio ir narkomanijos prevencijos programų tikslų – padėti visuomenei suprasti, kas verčia paauglius vartoti narkotikus ir kaip išvengti piktnaudžiavimo narkotikais ir galimai priklausomybei.

Vadovaujantis geras pasirinkimas

Projektas “Dėl piktnaudžiavimo narkotikais” (TND projektas) buvo sukurtas dviem gyventojams: jis gali būti naudojamas kaip “visuotinė” programa visiems senyvo amžiaus žmonėms, nepriklausomai nuo jų rizikos lygio. Tai taip pat gali būti “atrankinė” programa paaugliams, kuriems yra didesnė psichosocialinių ar elgesio problemų rizika, nukreipta į senyvo amžiaus vidurines mokyklas, kuriose mokyklos namuose yra nesėkmių. Šie vaikai jau piktnaudžiavo narkotikais ir turi elgesio problemų. Programos tikslas – atkurti paauglių susidomėjimą mokyklos ir savo ateities. Steve’as Sussmanas, programos daktaras Steve Sussman, “Project TND”, dėmesys sutelkiamas į studentų požiūrį, įsitikinimus, lūkesčius ir norus, susijusius su narkotikų vartojimu. Programa remia socialinių ryšių atkūrimą, savikontrolę ir socialinių įgūdžių ugdymą. Galiausiai, ji padeda mokiniams išmokti priimti sprendimus, kurie skatina sveiką gyvenimą skatinančius elgesio būdus. Per dvylika penkiasdešimt minučių trukusių pamokų užsiėmimų studentai vykdo pagrindinę veiklą, kuri yra labai interaktyvi ir pagrįsta diskusijomis ir apima vaidmenį. Viena veikla moksleiviai išmoksta, kaip svarbu klausytis ir turėti atvirą protą. Studentai mokosi įgūdžių, reikalingų efektyviam bendravimui. Stereotipavimo pratimai moko supratimą apie paauglių riziką prisiimti savirealizuotą pranašystę ir suprasti būtinybę sukilti prieš stereotipus, o ne piktnaudžiaujant medžiagomis. Projektas TND yra veiksmingas visų etninių grupių moksleiviams. Ji buvo pripažinta ir gauta iš įvairių institucijų, įskaitant JAV Centras dėl piktnaudžiavimo prevencija, JAV nepilnamečių justicijos įstaiga ir Kolorado universiteto Bouldero centro “Skolų prevencijos centro projektas” Centras smurto prevencijos studijoms.

Projekto įspėjimas

“Vadovaujantis geras pasirinkimas” yra universali programa, sukurta “Channing Bete Company”, kuri kuria narkotikų prevencijos, rūkymo nutraukimo ir mokyklos sėkmės programas. Tai narkotikų prevencijos programa, kuria ugdomi tėvų įgūdžiai, skirti vaikams sumažinti narkotikų ir alkoholio vartojimo riziką. Ši programa orientuota į šeimos valdymo ir bendravimo įgūdžių mokymą jaunų paauglių tėvams. Skirtingai nuo kitų programų, vadovaujantis gero pasirinkimo galimybėmis mokoma tėvams nustatyti rizikos veiksnius ir kovoti su vaikų idėjomis apie atitikimą, sukilimą ir eksperimentavimą. “Keturių metų tolesnio tyrimo, paskelbto” Konsultacijų ir klinikinės psichologijos žurnale “, programa Dabartinis alkoholio vartojimas sumažėjo daugiau kaip 40 proc. Tai reikšmingai sumažino depresijos paauglių vystymąsi ir sulėtėjo tipiško piktnaudžiavimo narkotinėmis savybėmis dažnumas. Vadovaujantis geras pasirinkimas buvo pripažintas pavyzdine programa (aukščiausias skirtumas) dėl piktnaudžiavimo narkotikais ir psichinės sveikatos priežiūros tarnybos (SAMHSA). Nacionalinis atleidimo prevencijos centras jį identifikavo kaip pavyzdinė programa. Nepilnamečių justicijos ir nusikalstamumo prevencijos biuras pavadino jį pavyzdine programa “1 pavyzdys”.

“Rand Corporation” sukurtas projekto perspėjimas turi vieną paprastą tikslą: “Padėkite vaikams suvokti, kad ne visi daro narkotikus”. Rand “Project Alert” sukūrė mokymo programą motyvuojant paauglius, suteikiant jiems įgūdžius, reikalingus jiems veiksmingai atsispirti neigiamam elgesiui ir veiksmams. Programa naudoja vaizdo įrašus, interaktyvius mokymo metodus, grupines veiklas ir intensyvius vaidmenų žaidimo būdus. Tai daugiametė programa, įrodyta, kad alkoholio, cigarečių ir narkotikų vartojimo mažinimas ar sustabdymas ir rizikingas seksualinis elgesys. Tai veiksminga mokyklose, kuriose yra įvairių socialinių ir ekonominių gyventojų tiek mažos, tiek didelės rizikos pacientams. Laukinių bandymų per dešimtmetį rezultatai parodė 38 proc. Mažesnį marihuanos vartojimą vidutinio sunkumo vaikams, cigarečių rūkymo mažėjimą Ir nauji rūkaliai, mažesnis alkoholio vartojimas, didžiausios rizikos jaunuolių girtuoklių mažinimas ir kitos išmokos. “Projekto įspėjimas” yra pavyzdinė programa, kurią parengė JAV Švietimo departamento ekspertų grupė dėl saugių, drausminių ir neuždraustų mokyklų, o SAMHSA pripažįsta projektą Perspėjimas kaip pavyzdinė programa.