Ligos, sukeliančios tirpimą prie kojų

Apžvalga

MedlinePlus teigimu, nuovargis, dar vadinamas parestezija, yra organizmo jausmo praradimas, kuris gali atsirasti bet kurioje srityje, bet dažniausiai pasireiškia pirštais, rankomis, rankomis, kojomis ir kojomis. Kadangi kojų nutirpimas yra jausmo netekimas, dažnai jis sukelia daugiau traumų. Nugarybė kojose dažnai būdinga specifinėms ligoms, kurios veikia periferinius nervus ir nugaros smegenis, arba apsunkina kraujo tekėjimą į vietovę.

Periferinių arterijų liga

Periferinės arterijos liga yra kraujo apytakos sistemos būklė, kuriai būdingas sumažėjęs kraujo tekėjimas į galūnes dėl periferinių arterijų siaurėjimo. Periferinės arterijos yra kraujagyslės, tiekiančios kraują į galūnes. Kai jie susiaurėja, dažniausiai dėl plokštelių susidarymo, galūnės – ypač kojos – negauna pakankamai kraujo. Toks kraujagyslių trūkumas mažina deguonies kiekį, kurį gauna kojos, o kojos nudegimas sukelia skausmą vaikščiojant, kūno odos spalvos pasikeitimą, silpną ar be galūnių pulso kojose ir kojose bei plaukų augimą, Į MayoClinic.com. Nedidelius periferinės arterijos ligos atvejus galima gydyti vaistų deriniu, įskaitant tuos, kurie mažina cholesterolio kiekį ir padidina kraujospūdį. Dėl sunkių periferinių arterijų ligų atvejų gali prireikti chirurgijos. Jei nelaikoma negydyta, periferinės arterijos liga gali sukelti kojų audinių, kurie reikalauja amputacijos ar insulto, mirties.

Nugaros stenozė

Spinalinė stenozė yra liga, kurioje sustorėja nugaros smegenys, dėl ko padidėja slėgis. MedlinePlus teigimu, stuburo stenozė atsiranda dėl artrito, išvaržos disko, nugaros smegenų pažeidimo, gimdymo defektų, stuburo navikų ir tam tikrų kaulų ligų. Nugaros stenozės simptomai yra kojų, nugaros ar rankų nudegimas, kojų ar rankų silpnumas. Simptomai paprastai atsiranda vienoje kūno pusėje, o būnant ar judinant tampa sunkesni. Spinalinė stenozė gydoma vaistų, fizinės terapijos ir gyvenimo būdo pokyčių deriniu. Jei stuburo stenozė yra sunkus uždegimas, simptomus palengvinantiems preparatams gali būti įšvirkščiami priešuždegiminiai vaistai.

Skersinis mielitas

Skersinis mielitas yra retas ligas, kurioms būdingas didelis stuburo smegenų uždegimas, kuris slopina nervus ir stabdo nervinius signalus. Skersinį mielitą gali sukelti kitos ligos, pvz., Išsėtinė sklerozė arba Sjogreno sindromas. Liga taip pat gali būti virusinių ar bakterinių infekcijų rezultatas. Pasak Cleveland Clinic, skersinio mielito simptomai yra tirpimas ir dilgčiojimas kojose ar rankose, silpnumas kojose ar rankose, nugaros skausmas, raumenų spazmai ir šlapimo pūslės kontrolės praradimas. Skersinis mielitas dažniausiai gydomas kortikosteroidais, kurie yra vaistai, naudojami uždegimui mažinti. Fizinė terapija ir profesinė terapija taip pat gali būti naudojamos normaliam kūno funkcijos pagerinimui.