Endoveno lazerio gydymo komplikacijos

Flebitas

“Endovenous laser treatment” arba EVT yra minimaliai invazinė procedūra, vartojama vezikinių venų gydymui, pagal VeinDirectory.org. Ši procedūra paprastai atliekama gydytojo biure arba ambulatorinėje klinikoje. Per endovinį lazerinį gydymą lazerio pluoštas įterpiamas per odą ir tiesiai į paveiktą veną. Dėl intensyvaus lazerio karščio skausminga veninė žarna susitraukia, susitraukia ir galiausiai išnyksta. Ši procedūra dažniausiai atliekama su didelėmis varikozinio venų kojomis, todėl paprastai užtrunka apie 30 minučių.

Giliųjų venų trombozė

Pasak Charlottesville Vein Clinic, Charlottesville, Virginia, dažna komplikacija, susijusi su endoveniniu lazeriu, yra flebitas. Pasak MayoClinic.com, flebitas ar tromboflebitas atsiranda, kai kraujo krešulys susidaro vienoje ar keliose venose, esančiose šalia odos paviršiaus, todėl jis gali išsipūsti. Žmonės su šia liga gali patirti šilumą, paraudimą, švelnumą ir skausmą paveiktoje teritorijoje. Flebitas paprastai atsiranda kojų venose, tačiau jis taip pat gali turėti įtakos rankų ir kaklo venose. Žmonės, kuriems po endovozinio lazerio gydymo gali pasireikšti odos paraudimas ir jautrumas šalia paveiktų venų, dėl procedūros dėl dirginimo, kraujo kaupimosi gydymo vietoje ir nejudrumo. Flebitas paprastai gerėja per 3-7 dienas be hospitalizacijos. Gydymas paprastai susideda iš savikontrolės etapų, tokių kaip kojų pakėlimas, karščio pritaikymas skausmingam plotui, dėvėjimosi pagalbinių kojinių dėvėjimasis ir vaistų nuo uždegimo vartojimas be recepto, tačiau sunkiais atvejais gali prireikti operacijos, pašalinant skausmingą varikoze veną , Atidarykite užblokuotą veną arba neleiskite atlaisvinti kraujo krešuliams patekti į plaučius.

Tender Lumps

Pasak medicinos venų ir vasektomijos centro Naujojoje Pietų Velse, Australijoje, žmonės, kuriems gydymas endovaskuliniu lazeriu gali sukelti giliųjų venų trombozę. Giliųjų venų trombozė (DVT) atsiranda, kai kraujo krešulys susidaro giliai venose organizme, dažniausiai apatinėje kojoje ar šlaunyse, todėl, pasak “Medline Plus”, šiluma, skausmas švelnumas, uždegimas ir odos paraudimas šalia paveiktos venų. Sunkiais atvejais krešulys gali išsilaikyti iš kraujagyslės ir keliauti į plaučius ar širdį, sukelti plaučių emboliją ar širdies smūgį. Žmonės, kuriems endovaskulinis lazerinis gydymas gali sukelti kraujo krešulių ar giliųjų venų trombozę po procedūros dėl neveiklumo, venų uždegimo ir kraujo ar skysčių kaupimosi šalia gydymo vietos. Gydymą paprastai sudaro priešuždegiminiai vaistiniai preparatai, drėgnas karštis, padidėjęs skysčių kiekis, suspaudimo kojinės, pratimai ir kraujo skiedikliai, tačiau gali prireikti chirurgijos, kad ištirptų arba pašalintų didelius giliųjų venų krešulius arba užkirstų kelią kraujo krešuliams patekti į plaučius ar širdį.

Parestezija

Žmonėms, sergantiems endovuoto lazerio gydymu, gali kilti pavojus, kad gali išsivystyti skausmingi gabalėliai netoli pažeidžiamos venų. Australijos medicinos venų ir vazektomijos centras teigia, kad po procedūros gali susidaryti švelnus gabalėlių kiekis, susidaręs įkalinantį kraują, surinktą po oda ir aplink gydomą veną. Diskomfortas gali išlikti pirmosiomis savaitėmis po gydymo ir paprastai tai reiškia, kad gydymas buvo sėkmingas. Jei vienkartinė medžiaga toliau didėja ir skausmas pablogėja, gali prireikti operacijos, kad sumažėtų slėgis, sulaužytų kraujo krešulių susidarymą ir sustabdytų kraujavimą.

Pasak Jungtinės Karalystės Midlands Vein Clinic, dažna komplikacija, susijusi su endoveniniu lazeriu, yra parestezija arba tirpimas ir dilgčiojimas odoje. Pasak Nacionalinio neurologinių sutrikimų instituto ir insulto, parestezija yra apibūdinama kaip tirpimas, deginimas, niežėjimas ar dilgčiojimas rankose, rankose, kojose, šlaunyse, kojose ar kitose kūno dalyse. Žmonės, turintys endovozinį lazerinį gydymą, gali pasireikšti paresteziją po procedūros dėl neveiklumo, nervų ir venų sudirginimo ir uždegimo šalia gydytos venų. Normalus pojūtis paprastai grįžta, kai uždegimas ir slėgis aplink gydomą veną mažėja.