Ar alavas skauda jūsų kasą?

Jūsų kasa, liauka, esanti už skrandžio, gamina virškinimo fermentus ir insuliną, kuris kontroliuoja cukraus kiekį kraujyje. Pankreatitas yra kasos uždegimas, galintis sukelti audinių mirtį ir kraujavimą liaukoje ar aplink jį. Pernelyg didelis alkoholio vartojimas, įskaitant alkoholio vartojimą, yra viena iš priežasčių – ūminis ir lėtinis pankreatitas. Taip pat gali būti ryšys tarp alkoholio ir kasos vėžio rizikos. Poveikis yra tas pats, ar alkoholis yra alui, vynui ar alkoholiui.

Pankrea

Kasos skystis, kuris perneša kasos gaminamus virškinimo fermentus, patenka per kasos kanalą, kuris prailgina liaukos ilgį. Dvutulys, storosios žarnos dalis, arčiausiai į skrandį, supa kasos galvą. Žarnų kanalas, kuris kilęs iš kepenų ir perneša tulžį, kad padėtų suardyti riebalus, taip pat praeina per kasos galvą ir jungiasi su kasos vamzdeliu Vater ampulėje, kur jie abu tušti į dvylikapirštę žarną.

Ūminis pankreatitas

Ūminis pankreatitas turi sunkių simptomų ir atsiranda staiga. Simptomai yra viršutinio pilvo skausmas, kuris gali spinduliuoti į nugarą arba krūtinę, greitas širdies susitraukimų dažnis, dusulys, pykinimas, vėmimas, prakaitavimas ir karščiavimas. Pasikartojantys išpuoliai galiausiai gali pažeisti kasą, dėl to kyla cukrinis diabetas ar nepakankama mityba dėl sunkumų virškinti jūsų maistą. Vienas iš rizikos veiksnių, susijusių su ūminiu pankreatitu, yra alkoholio vartojimas arba reguliarus per didelis alkoholio vartojimas.

Lėtinis pankreatitas

Lėtinis pankreatitas yra nuolatinė problema su paprastai silpniausiais simptomais, įskaitant pilvo skausmą, pykinimą, maisto netoleravimą ir riebalų išsiskyrimą. Jums gali pasireikšti sunkus pilvo skausmas, o kitais atvejais gali būti nedidelis ar be skausmo. Lėtinis pankreatitas galiausiai pažeidžia kasą iki to, kad ji daugiau nebegali gaminti pakankamo insulino ir virškinimo fermentų. Alkoholio vartojimas yra dažniausia lėtinio pankreatito priežastis.

Kasos vėžys

Kasos vėžys turi mažiausiai penkerių metų išgyvenamumą visose vėžio formose, ir ankstyvose stadijose jį sunku diagnozuoti. Teksaso pietvakarių medicinos centro universiteto tyrimas rodo ryšį tarp sunkių ir girliandžių vartojimo – apibrėžtų kaip penki ar daugiau gėrimų – ir padidėjusį kasos vėžio pasireiškimą vyrams. Vyrai, kurie gėrė, turėjo 1,5-6 kartus didesnę vėžio riziką, neatsižvelgiant į tai, kada buvo sunkus gėrimas, nei vyrai, kurie negerdavo ar gėrė mažiau nei vieną gėrimą per mėnesį. Vyrai, užsiimantys alkoholio vartojimu, turėjo 3,5 karto didesnę riziką. Tyrime moterims nebuvo tokios pačios sąsajos, tačiau moterų skaičiui buvo pranešta apie pernelyg didelį ar girtavimą.

Norint išvengti kasos pažaidos, gerkite alų ir kitokį alkoholį švelniai arba visiškai ne. Vidutinis gėrimas yra ne daugiau kaip vienas gėrimas per dieną moterims ir du vyrams per vieną dieną. Tai nereiškia, kad geriausia gerti vieną dieną, tada susilaikyti kelias dienas, kad būtų įvertintas rekomenduojamas kiekis. Jei turite pankreatito atvejų, venkite alkoholio, kad sumažintumėte simptomus ir išvengtumėte tolesnės žalos.

Alkoholio vartojimas