Svyruojantis širdies ritmas

Jūsų širdies ritmas arba pulsas lemia jūsų širdies jėgą. Tai yra kiek kartų jūsų širdis plinta per minutę, ir ji nustato, kaip sunku veikia jūsų širdis. Skirtoji širdies susitraukimų dažnis laikomas nenormaliu ir gali reikšti esminį problemą. Jūsų širdies ritmo stebėjimas yra protingas įprotis įeiti, nes tai gali padėti jums suvokti, kada arba yra problema.

“MayoClinic.com” teigia, kad sveika širdies susitraukimų dažnis rodo veiksmingesnę širdies funkciją ir geresnį širdies ir kraujagyslių sistemos tinkamumą. Jūsų pulsas yra arterijos išsiplėtimas ir susitraukimas, nes kraujas priverčiamas per jį. Paprastai normalus, normalus širdies susitraukimų dažnis yra nuo 60 iki 90 smūgių per minutę, tačiau tai gali priklausyti nuo jūsų lyties ir etninės priklausomybės. Remiantis Nacionalinės sveikatos ir mitybos tyrimo apžvalgos duomenimis, 1992 m. Moterys turėjo šiek tiek didesnę poilsio trukmę nei vyrai. Šiek tiek didesnis pulso dažnis buvo baltas, palyginti su juodais, moterims ir vyrams nuo 25 iki 44 metų. Rūkaliai turėjo didesnę širdies ritmą per minutę nei nesusipratimų. Ruduo ir žiema padidino pulsą, kaip ir popietę ir vakare.

Širdies ritmo sutrikimas vadinamas aritmija. “MayoClinic.com” teigimu, sutrikusi širdies susitraukimų dažnis gali atsirasti, kai elektros impulsai širdyje veikia netinkamai, o tai gali sukelti svyruojančią širdies susitraukimų dažnį. Aritmijos dažnai yra nekenksmingos, tačiau kai kurie aritmija gali būti pavojingi gyvybei, todėl geriausia apsilankyti pas gydytoją po pirmo širdies ritmo simptomų. Kintančio širdies susitraukimo dažnis gali sukelti skrandžio skausmą krūtinėje, lenktyniavimą ar lėtą širdies plakimą, skausmą krūtinėje, dusulį, galvos svaigimą ar alpimą. Kintančio širdies ritmo priežastys apima širdies randų audinius, širdies ligas, aukštą kraujo spaudimą, diabetą, hipertiroidizmą, rūkymą, narkotikų ar alkoholio vartojimą, stresą ar vaistus.

Gydymas gali priklausyti nuo to, kas sukelia jūsų svyruojančią širdies ritmą. Dažniausiai gydymas nėra, nebent jūsų širdies ritmo sutrikimai sukelia kitus simptomus arba tampa sunkesni. Širdies stimuliatorius naudojamas, kai širdies plakimas yra per lėtas arba retkarčiais sustoja. Širdies ritmo reguliatorius siunčia elektrinius impulsus, kurie skatina širdį plakti. Pasak MayoClinic.com, jei jūsų širdies susitraukimų dažnis yra per greitas, manevrai, tokie kaip kvėpavimas ar dulkinėjimas jūsų veidui lediniame vandenyje, vaistai ar kateteriai gali padėti gydyti aritmiją. Kai kuriais atvejais gali prireikti implantuoti prietaisai ar operacija.

Jūs galite pajusti savo širdies ritmą ar impulsą riešo, kaklo, kirkšnies ir pėdų viršutinėje dalyje. Taip yra todėl, arterija yra arti odos. Padėkite savo rodyklę ir vidurinius pirštus vienu coliu žemiau delno pagrindo ant riešo. Paspauskite pirštus tarp vidurinių sausgyslių ir išorinio kaulo. Turėtumėte jausti pūlį, tai yra jūsų širdies ritmas. Sumažinkite smūgių skaičių per 10 sekundžių. Padauginkite šį skaičių iki šešių, kad gautumėte širdies ritmą. Norint tinkamai nusipirkti normalią, ramybės trakto pulso greitį, 10 minučių neveiklumo reikia imtis pulso. Jei susiduriate su svyruojančiu ritmu, imkite impulsą visą minutę.

Identifikavimas

Reikšmė

Gydymas

Matavimas