Riebalai ir testosteronas

Jūsų gebėjimas gaminti testosterono labai priklauso nuo jūsų riebalų suvartojimo. Nepriklausomai nuo lyties, testosterono gamyba yra svarbi jūsų sveikatai ir gerovei. Testosteronas yra svarbus raumenų augimo hormonas, taip pat žaizdų gijimas ir atkūrimas, taip pat prisidedama prie motyvacijos, gerovės jausmo ir lytinio potraukio. Testosterono trūkumas gali būti kaulų mineralų tankio mažėjimo veiksnys.

Riebaluose yra cholesterolio, kurį jūsų kūnas paverčia steroidiniais hormonais. Tai apima testosteroną ir estrogeną. Dieta, kurios metu mažiau nei 20 procentų kalorijų gaunama iš riebalų, sumažina jūsų organizmo testosterono gamybą. Tai nereiškia, kad reikia vartoti dietą, į kurią įdėta sočiųjų riebalų, bet turėtumėte vartoti sveikų riebalų ir pakankamai riebalų išlaikyti hormonų gamybą.

Jūsų pagrindiniai riebalų šaltiniai turėtų būti nesočiųjų ir nesočiųjų riebalų. Maisto produktai, tokie kaip alyvuogės ir alyvuogių aliejus, gali sudaryti sveiką pagrindą jūsų dietai. Pasak “Journal of Steroid Biochemistry”, pabandykite gauti bent 20 procentų savo raciono su racionu. Kiti geri šaltiniai yra riešutai, ypač riešutai, kurių sudėtyje yra daug omega-3 riebalų rūgščių. Omega-3 riebiosios rūgštys prisideda prie testosterono konversijos ir gamybos, taip pat raumenų baltymų sintezės. Sėklos, pvz., Linų sėklos, saulėgrąžos ir dygminai, taip pat suteikia sveikų riebalų, įskaitant omega-3 riebalų rūgštis.

Net ir vidutinio intensyvumo vartojimas gali paskatinti raumenų baltymų išsiskyrimą, o jeigu jūsų testosterono kiekis yra mažas, nes vartojote mažai riebalų turinčią dietą, jūsų gebėjimas atsigauti po treniruočių bus sunumeruotas.

Testosterono lygis yra ne tik jūsų sugebėjimo sukurti raumenis žymuo, bet ir jūsų sugebėjimas išlaikyti mažesnį riebalų kiekį. Jei prarandate raumenų masę dėl testosterono kiekio sumažėjimo, jūsų metabolizmas sulėtės, o tai apriboja jūsų gebėjimą deginti riebalus energijai. 2000 m. Paskelbtame tyrime “Klinikinės endokrinologijos ir metabolizmo leidinys” nustatyta, kad mažas testosterono kiekis koreliuoja su padidėjusiu kūno riebalų kiekiu. Kaulų mineralų tankio praradimas yra tas, apie kurį kiekvienas patiria su amžiumi, ypač jei esate moteris. 2009 m. Tyrime “European Journal of Endocrinology” mokslininkai parodė, kad žemas testosterono kiekis buvo pagrindinis kaulų mineralų tankio sumažėjimas moterims po menopauzės.

Riebalų vaidmuo

Sveiki riebalai

Testosteronas ir fizinis pratimas

Kitas testosterono poveikis