Ar esate vitaminų trūkumas, jei odos opos neišgydo?

Jūsų oda gali atskleisti, kaip sveiki jūsų dienos patiekalai. Kai kurių vitaminų trūkumas gali sukelti randą, pigmentines dėmeles ir lėtą žaizdų gijimą. Tai taip pat gali sukelti suskaidymą elastingų pluoštų, kad jūsų oda būtų sklandžiai ir minkšta. Jūsų kūnas reikalauja būtinų vitaminų iš subalansuotos dietos, kad galėtumėte išgydyti, nuraminti, ištaisyti ir išlaikyti jūsų odą. Nors odos opos nebereikia rodyti vitaminų trūkumo, tai vienas galimas kaltininkas.

Vitaminas A ir kolagenas

Norint išgydyti oda, jūsų kūnas turi kontroliuoti uždegimą ir sunaikinti toksinius junginius aplink žaizdą. Vitaminas A, kuris dar vadinamas retinolu, yra stiprus priešuždegiminis ir antioksidantas. Šis vandenyje tirpus vitaminas taip pat reikalingas kolagenui, elastingam odos ląstelių komponentui gaminti, kuris padeda taisyti ir išlaikyti stiprią, bet lanksčią dermą. Cleveland klinika rekomenduoja valgyti gerus vitamino A šaltinius, tokius kaip žaliosios lapinės daržovės, oranžinės arba geltonos daržovės, stiprinti pieno produktai, sustiprinti grūdai ir kepenys.

Vitaminas B-12 ir energijos gamyba

Kaip ir kiti vitaminai B, vitaminas B-12 yra būtinas raudonųjų kraujo kūnelių ir energijos gamybai jūsų organizme. Jūsų kūnas reikalauja energijos kiekvienai kūno reakcijai ir funkcijai, įskaitant odos taisymą. Be to, jis atlieka pagrindinį vaidmenį gaminant DNR ir palaikydamas jūsų nervus. Šios maistinės medžiagos trūkumas gali sukelti anemiją, nervų pažeidimą, depresiją ir demenciją. 2008 m. “Kanados šeimos gydytojo” paskelbtame tyrime teigiama, kad vitamino B 12 trūkumas taip pat gali turėti odos poveikio, ypač hiperpigmentacijos, tamsių odos pažeidimų. Vitaminas B-12 randamas mėsos, paukštienos, žuvies, pieno ir pieno produktų, kiaušinių ir grūdų grūdų.

Vitaminas C ir odos gydymas

Vitamino C trūkumas gali sukelti pastebimus odos poveikius, tokius kaip prasta žaizdų gijimas ir kraujavimas iš dantenų. Ši maisto medžiaga yra svarbi odos sveikatai dėl daugelio priežasčių. Notingamo universitetas pažymi, kad vitaminas C yra antioksidantas ir padeda suformuoti elastingą audinio kolageną odoje. Taip pat reikia skatinti naujų kraujagyslių augimą ir tiesiogines imunines ląsteles odai skauda, ​​kad padėtų užkrėsti. Maisto produktai, kuriuose yra vitamino C, yra citrusiniai vaisiai, pomidorai, špinatai, bulvės, brokoliai ir grūdai.

Vitaminas E ir Odos randai

Vitaminas E taip pat turi antioksidacines ir priešuždegimines savybes, kurios padeda sušvelninti odos žaizdas. 2010 m. “Dantų tyrimo žurnale” paskelbtoje apžvalgoje pažymima, kad ji taip pat gali padėti sumažinti randą ant odos. Linus Pauling institutas teigia, kad atlikus tyrimus su gyvūnais buvo įrodyta, kad vitamino E trūkumas sukelia odos opos, tačiau būtina atlikti tolesnius tyrimus, siekiant nustatyti, ar jis turi tą patį poveikį žmonėms. Pridėkite tokius maisto produktus kaip augaliniai aliejai, nesmulkinti grūdai, avokadai, kviečių gemalai ir žaliosios lapinės daržovės, kad gautumėte daug vitamino E į savo kasdienę mitybą.