Sergant alergija

Sulfonamidai

Sulfa alergija yra alerginis atsakas, atsirandantis dėl junginio struktūros SO2NH2 buvimo. Šis junginys yra daugelio skirtingų vaistų molekulinėje sudėtyje. Sąvoka “sulfa” iš pradžių buvo konkrečios kategorijos narkotikų aprašymas, ty sulfonamido grupės antiinfekcinių vaistų, dažnai naudojamų gydant bakterines infekcijas. Tačiau yra kitų vaistų, kurių cheminė sudėtis turi molekulių, panašių į SO2NH2, todėl įtariama, kad jie gali kryžmiškai reaguoti į organizmą ir sukelti alerginį atsaką.

Diuretikai

Sulfonamido antimikrobiniai vaistai yra vaistai, naudojami gydant bakterines infekcijas. Jie yra viena iš senesnių antiinfekcinių vaistų kategorijų ir gali būti vartojamos per burną vidaus infekcijoms, tokioms kaip prostatitas, šlapimo pūslės ir šlapimo takų infekcijos, bronchitas, žarnyno infekcijos ir uždegiminės žarnyno ligos, tokios kaip Krono ligos ir opinis kolitas. Jis taip pat yra vietinis naudojimas makšties infekcijoms, paviršinėms akių infekcijoms ir nudegimams. Sulfonamidiniai vaistai dažnai klasifikuojami pagal jų bendrą prefiksą, sulfatą. Paprastai generiniai sulfonamidai yra sulfacetamidas, sulfadiazinas ir sulfasalazinas, pagal Merck Manuals Online Library. Padidėjusio jautrumo reakcija į šį vaistą paprastai vystosi per kelias savaites nuo vaisto vartojimo pradžios. “Christchurch” ligoninės biuletenyje pažymima, kad alergija sukelia karščiavimą, išbėrimą ir vidines reakcijas, įskaitant žemą kraujospūdį, mažą trombocitų skaičių ir vaskulitą.

Sulfonilkarbamidai

Diuretikai yra vaistiniai preparatai, kurie manipuliuoja elektrolitų, tokių kaip natris, koncentraciją, kad vanduo būtų pašalinamas iš organizmo padidėjus šlapimui. Šie medikamentai dažnai vadinami netikru “vandens tabletes”. Pasak Kentukio medicinos centro universiteto arba UKMC, diuretikai veikia inkstų, nefronų filtravimo vienetams. Yra keletas diuretikų kategorijų, tačiau, remiantis Christchurch ligoninės informacinio biuletenio duomenimis, dvi bendros klasės – kilpos diuretikai ir karboanhidrazės inhibitoriai – gali sukelti kryžminį reaktyvų sieros alergiją. Furosemidas ir bumetanidas yra du bendrieji nepageidaujami vaistai, priklausantys kilpos diuretikų klasei, o acetazolamidas ir metazolamidas yra bendri karboanhidrazės inhibitorių klasei, pasak UKMC.

Celekoksibas

Sulfonilkarbamidai yra vaistų, vartojamų diabetui gydyti, poklasis. Jie veikia kasoje, kad padėtų jai gaminti insuliną. Diabetas sukelia kūno nesugebėjimą perkelti gliukozės ar cukraus iš kraujo ir į ląsteles dėl insulino molekulių trūkumo ar neefektyvumo. Manoma, kad sulfonilkarbamidai sukelia kryžminį reaktyvumą sukeliančią alergiją žmonėms, kurie yra jautrūs kitiems sulfatiniams vaistams. “Drugs.com” nurodo bendrą prekinį pavadinimą sulfonilkarbamido, kaip Glucotrol, Amaryl, Glynase, DiaBeta ir GlipiZIDE XL.

Celekoksibas, plačiau žinomas pagal prekės pavadinimą Celebrex, yra stiprus priešuždegiminis vaistas, naudingas lėtiniams ar stipriems skausmams ir uždegiminėms ligoms. Celekoksibas taip pat turi panašų SO2NH2 junginį, tačiau dėl to, kad jis nėra identiškas sulfonamidų antimikrobinių medžiagų struktūrai, 2001 m. Vaistų saugumo straipsnis rodo, kad alergijos simptomų dažnai nesitikima. Christchurcho biuletenyje vis dėlto pažymima, kad pacientams, kuriems yra alergija sulfonamidams, yra didesnė alergijos rizika negu normalus gyventojai, o dėl saugumo jie turėtų vengti celekoksibo.