Paauglių rūkymas cigaretėms

Sumažėjęs plaučių augimas ir kosulys

Daugelis paauglių sako, kad jiems patinka jausmas, kurį jie gauna iš nikotino cigaretėse. Jie gali rūkyti, kad atrodo cool arba jaustis patogiau socialiai. Paaugliai gali pasiimti įprotį įspūdinti draugus ar numesti svorį. Tačiau jie taip pat gali nepakankamai įvertinti, kaip sunku vėliau baigti mesti, galvodamas: “Aš galiu išeiti, kai tik noriu”. Pagal Nacionalinį narkotikų prevencijos ir gydymo institutą rūkymas cigarečių metu yra mažai tarp paauglių. 2009 m. 20,1 proc. Dvylikos greiderių, 13,1 proc. 10-osios greiderių ir 6,5 proc. Aštuoniosios greideriai sakė, kad rūkė per mėnesį iki tyrimo.

Organų pažeidimai ir vėžys

Beveik iš karto rūkalių sumažėjęs plaučių augimas, tai yra rizika, kad suaugusioji nepasieks tinkamos plaučių funkcijos. Be to, tabako faktai teigia, kad paaugliai, kurie rūkasi, gali būti labiau sergantys ir turi daugiau su sveikata susijusių problemų visą savo gyvenimą. Be to, rūkymas blogai liudija, veido raukšlės, blogas kvapas, dėmės dėmėms ir dažnai sukelia kosulį, vadinamą “rūkalių įsilaužimu”.

Didelis mirties pavojus

Pasak Nacionalinio narkotikų prevencijos instituto, tabakas kenkia kiekvienam kūno organui. Rūkantys paaugliai patiria didesnę riziką susirgti plaučių vėžiu; 80-90 procentų mirčių nuo plaučių vėžio yra tiesiogiai susiję su rūkymu. Cigaretės taip pat yra susijusios su burnos, ryklės, gerklų, stemplės, skrandžio, kasos, gimdos kaklelio ir inkstų vėžiu. Be to, rūkymas paaugliams kelia didesnę riziką susirgti sunkiomis plaučių ligomis, tokiomis kaip plaučių uždegimas, emfizema, bronchitas ir astma.

Inhaliacijos nikotino ir kitų cheminių medžiagų

Kiekvieną dieną 3000 paauglių paima pirmąją cigarečių, ir nors vaikams iki 18 metų nėra teisėtai leisti pirkti cigarečių, vidutiniškai rūkymas prasideda 16 metų, atsižvelgiant į tabako faktus. Pagalvokite apie tris rūkančius draugus ir apsvarstykite šį faktą: vienas iš trijų rūkalių mirs nuo su rūkymu susijusios sveikatos problemos, jei niekas neišeis. Be to, kuo daugiau metų žmonės rūko, tuo didesnė tikimybė, kad miršta nuo jos, praneša “Jaunų moterų sveikata”.

Cigaretėms priklausanti priklausomybė yra nikotinas, tačiau nikotinas yra tik viena iš daugiau nei 4000 cheminių medžiagų, kurių sudėtyje yra kiekvienos cigarečių, praneša Nacionalinis narkotikų prevencijos institutas. Šios cheminės medžiagos apima daugybę dalykų, kurių mes neketiname apskritai laikyti mūsų kūnuose, pvz., Dervoje, anglies monoksidu, arseno, amoniako, formaldehido ir vandenilio cianido. Dervos nurijimas sukelia plaučių vėžį, taip pat bronchų ligas. Pasak Nacionalinio narkotikų prevencijos instituto, anglies monoksidas — viena širdies ligų priežastis — verčia rūkalius, kuriems yra didelė rizika susirgti širdies ligomis. Rūkymas nutraukimas dramatiškai sumažina mirties nuo vėžio, širdies ligų ir kitų sunkių ligų tikimybę.