Kenksmingas Xanax poveikis nėštumo metu

Xanax, kurio bendrinis pavadinimas yra alprazolamas, yra anti-nervingumo vaistas, kuris daugeliui žmonių yra pakankamai saugus. Tačiau nėščioms moterims tai gali turėti žalingą poveikį. Nors tyrimai yra neįtikinami, pasitarkite su savo gydytoju, jei vartojate Xanax ir ketinate pastoti. Jis gali patarti jums nutraukti Xanax vartojimą ir pasiūlyti būdų, kaip atsipalaiduoti nuo vaisto. Jis taip pat gali turėti alternatyvius gydymo būdus jūsų nerimo, kuris gali padidėti nėštumo metu.

Apie Xanax

Xanax yra benzodiazepinas, skirtas gydyti suaugusiųjų nerimą ir panikos sutrikimus. Atsižvelgiant į vaisto etiketę, priklausomybės tikimybė yra didelė. Išstojimo simptomai gali būti nerimas, nemiga, padidėjęs jutimo suvokimas ir svorio mažėjimas. Visi šie šalutiniai poveikiai gali turėti rimtų pasekmių nėštumo metu, nes jie gali turėti įtakos vaisiui.

Narkotikų klasifikacija

JAV maisto ir vaistų administracija nustato D X klasės “Xanax”, todėl nėštumas nėra saugus, ypač per pirmąjį trimestrą. FDA teigia, kad Xanax gali sukelti įgimtus vaisiaus pojūčius ir nutraukti simptomus po to, kai kūdikis gimsta.

Tyrimai

Tyrimai iš dalies prieštarauja FDA išvadoms. 2005 m. Spalio mėn. Dokumente “Medscape” pranešama, kad nors vienas tyrimas nustatė teigiamą koreliaciją tarp benzodiazepinų vartojimo nėščioms moterims ir didelėms vaisiaus formoms, įskaitant burnos skilvelius, jo metodai buvo trūkūs. “Medscape” įspėja, kad kūdikiams, kurių motinos vartoja benzodiazepinus, tokius kaip Xanax nėštumo metu, pasireiškia abstinencijos poveikis, įskaitant sedaciją, nenorą čiulpimą, hipoteniją ir Sumažėjęs metabolinis atsakas. Poveikis gali būti sumažintas, jei motina suvartoja vaisto dozę, nes nėštumas pasibaigė. Nėra pranešimų apie ilgalaikį benzodiazepinų poveikio vaisiui poveikį.

Įspėjimas

Nerimas nėštumo metu yra labai nepastebimas. Remiantis 2008 m. “Depresijos ir nerimo” tyrimu, tik 20 procentų gydytojų nėščių pacientų parodo nerimą. Remiantis tyrimo duomenimis, nerimas nėštumo metu gali sukelti ankstyvą gimimą ir elgesio slopinimą kūdikiams. Nėščios moterys turi nedelsdamos pranešti apie simptomus savo gydytojams arba akušerėms, kad gautų pagalbą. Kartu jie gali pasverti nerimą su Xanax riziką ir naudą.

Alternatyvos

“Alternative Alternative Health” žurnalas “Natural Solutions” rekomenduoja magnio papildus, proto kūno terapiją ir akupunktūrą kaip alternatyvą “Xanax”. Masažas ir prenatalinė joga taip pat gali padėti ramiai nerimauti. Bet kuri nėščia moteris, apsvarstanti alternatyvius gydymo būdus, pirmiausia turėtų apsvarstyti simptomus ir šalutinius poveikius.