Geri riešutai ir blogi riešutai

Nors visi riešutai jums tinka, kai kurie yra geriau nei kiti, nes juose yra daugiau baltymų ar tam tikrų maistinių medžiagų, kurios turi naudos sveikatai. Apie 1 unciją arba 1/4 puodelio yra tipiška riešutų dalis. Porcijos dydis yra raktas, kad sunaudotų sveiką riešutų kiekį, nesvarbu, kokio tipo pasirinkote.

Graikiniai riešutai sąraše yra vienas iš sveikiausių riešutų, nes jie yra vienintelis augalinėse omega-3 riebalų rūgštys. Remiantis Amerikos širdies asociacijos duomenimis, omega-3 riebalai gali sumažinti cholesterolio kiekį ir palaikyti sveiką širdį, jie taip pat atlieka lemiamą vaidmenį smegenų veikloje. Kalakutų porcija, apie 14 pusių, suteikia jums 185 kalorijų, 4 gramus baltymų ir beveik 2 gramus skaidulų.

Migdoluose randami vitaminai ir mineralai tampa vienu iš geriausių riešutų pasirinkimų. Migdolai turi vitamino E ir suteikia iki 35 procentų rekomenduojamo šio vitamino paros dozės. Pagal nutarimų dėl amerikietiškų dietų 2010 m. Riešutų taip pat tiekia kalcio ir folatų, kai kurių maistinių medžiagų trūksta tipiškoje amerikietiškoje mityboje. Migdolai taip pat turi didžiausią baltymų vienoje porcijoje tarp riešutų, iš viso 6 gramai už unciją.

Pistacijos turi didelį patiekalų dydį, palyginti su kitais riešutais: apie 49 riešutais už unciją. Ši riešutai taip pat pasižymi didžiausiu pluošto kiekiu iš viso 3 gramų vienai porcijai, taip pat beveik 6 gramus baltymų už unciją. Pistacijų riešutai gali padėti kontroliuoti badą dėl jų baltymų ir skaidulų kiekio. Valgydami juos iš apvalkalo taip pat galite padėti laikytis vienkartinės porcijos dydžio.

Makadamijos riešutai pasižymi didžiausiu riebalų kiekiu porcijoje, kurių kiekis yra nuo 17 iki 22 gramų, todėl jiems yra daugiau kalorijų nei dauguma riešutų, esant 204 kalorijai už unciją. Makadamijos riešutai taip pat yra labai mažai baltymų, palyginti su kitais riešutais, mažiau kaip 2,5 g, tiekiant 1 unciją. Makadamijos riešutai duoda gerą sveikų riebalų kalorijų dozę, tačiau jose trūksta baltymų ir maistinių medžiagų, tokių kaip kalis ir magnis, kuriuos tiekia daugelis sveikiausių riešutų, todėl riešutų pasirinkimas yra blogesnis.

Nuostabūs graikiniai riešutai

Amazing Migdolai

Puikios pistacijos

Mažiau sveikų riešutų