Ar tam tikri vitaminai sukelia viduriavimą?

Jums pasireiškia viduriavimas, kai praeina laisvas, vandeningas išmatos daugiau nei tris kartus per dieną. Taip pat galite patirti pykinimą, mėšlungį, pilvo pūtimą ir skrandžio skausmą. Viduriavimas paprastai nėra žalingas, tačiau jis gali tapti rimtu. Todėl, jei kraujas pasireiškia išmatose, karščiavimu, stipriu pilvo skausmu ar viduriavimu ilgiau kaip tris dienas, kreipkitės į gydytoją. Didelės tam tikrų vitaminų dozių vartojimas gali sukelti šalutinį poveikį, įskaitant viduriavimą. Taigi, prieš pridėdami vitaminų papildų savo dietą pasitarkite su savo gydytoju.

Vandenyje tirpus vitaminas C, vitaminas C padeda jūsų žaizdoms greitai išgydyti ir padeda organizmui gaminti kolageną, baltymą, naudojamą sausgyslėms, raiščiams, odai ir kraujagyslėms. Rekomenduojamas vitamino C dozavimas vyrams nuo 18 metų yra 90 miligramų, o tos pačios amžiaus moterims – 75 miligramai per dieną. Vitaminas C yra saugus, nes jūsų kūnas pašalina bet kokį perteklių. Tačiau vartojant didelę dozę – daugiau nei 2000 miligramų per dieną – gali sukelti šalutinį poveikį, pvz., Viduriavimą, skrandžio sutrikimus ar dujas. Jei pasireiškė viduriavimas, sumažinkite vitamino C kiekį, kurį vartojate kiekvieną dieną.

Vitaminas D kartu su kalciu padeda kurti stiprius ir sveikus kaulus. Suaugusiesiems nuo 19 iki 50 metų reikia 600 tarptautinių vienetų vitamino D per dieną. Per daug vitamino D vartojimas gali sukelti viduriavimą. Mokslininkai ne visi sutaria, kiek vitamino D yra per daug, tačiau Nacionalinis sveikatos institutas nustatė maksimalią viršutinę toleruotiną ribą 4000 TV visiems asmenims, vyresniems nei 9 metų amžiaus. Valgydami maisto produktus, kuriuose daug vitamino D, jūsų vitaminas nepadidės D lygis yra per didelis, pažymi UMMC. Be to, jūs negalite gauti per daug vitamino D, atskleisdami sau saulę. Tačiau jei vartojate didelę dozę vitaminų D papildų, galite perdozuoti. Pasitarkite su gydytoju, kad nustatytumėte tinkamą dozę.

Taip pat žinomas kaip kobalaminas, vitaminas B-12 palaiko nervų ląstelių sveikatą ir padeda gaminti DNR ir RNR, savo kūno genetinę medžiagą. Jis dirba kartu su vitaminu B-9, kad padėtų gaminti raudonųjų kraujo kūnelių ir tinkamai veiktų jūsų organizme. Suaugusiesiems nuo 19 metų ir vyresniam laikui reikia 2,4 mikrogramų vitamino B-12. Vitamino B-12 trūkumas yra retas, jei esate jaunas ir sveikas, bet nedažnas, jei esate pagyvenęs žmogus ir prasta dieta. Mažas vitamino B-12 kiekis gali sukelti įvairių simptomų, įskaitant viduriavimą.

Kaip antioksidantas, vitaminas E apsaugo jūsų ląsteles nuo pažeidimų, kuriuos sukelia laisvieji radikalai, kurie yra normalios ląstelės funkcijos šalutiniai produktai ir kurie aktyviai dalyvauja jūsų ląstelėse esančių cheminių reakcijų metu. Kai kurios iš šių cheminių reakcijų gali netgi jums pakenkti. Rekomenduojamas vitamino E vartojimas suaugusiesiems, vyresniems nei 18 metų, yra 22,4 TV. Medicinos instituto Maisto ir mitybos taryba nustatė viršutinį toleruotiną vitamino E dozavimo kiekį 1000 miligramų arba 1500 TV per parą. Jei vartojate labai didelę vitamino E dozę, gali pasireikšti viduriavimas, praneša “Merck Manual” namų sveikatos vadovas.

Vitamino C

Vitaminas D

Vitaminas B-12

Vitaminas E