Ankstyvi smegenų paralyžiaus požymiai kūdikiams

Atidėtas vystymasis

Smegenų paralyžius apibūdina neurologinį sutrikimą, kurio metu smegenų pažeidimas veikia raumenų kontrolę ir judėjimo koordinavimą. Dauguma smegenų paralyžiaus atvejų yra klasifikuojami kaip įgimta, tai reiškia gimimo metu, kuriuos sukelia galvos smegenų pažeidimas vaisiaus vystymosi ar gimdymo metu. Įgytas smegenų paralyžius atsiranda dėl smegenų pažeidimo, kurį sukelia infekcijos ar sužalojimas per pirmuosius kelis mėnesius ar gyvenimo metus. Pasak MayoClinic.com, nors ir gimdant, cerebrinio paralyžiaus požymius gali būti sunku aptikti, ypač lengvais atvejais, tačiau dažniausiai diagnozuojama 1 arba 2 metų amžius.

Hipotonija

Kūdikiams, sergantiems cerebriniu paralyžiu, pasireiškia vystymosi sutrikimai. Kai kurie nepasiekia svarbių etapų, pavyzdžiui, važiuodami, sėdėdami ar nuskaitydami pediatrų nurodytus terminus. Remiantis Pensilvanijos vaikų gerovės mokymo programa, nors visi vaikai vystosi savo tempu, negalima kontroliuoti galvos ar pakelti krūtinę gulėdami ant skrandžio iki 5 mėnesių amžiaus, gali parodyti cerebralinį paralyžią. Be to, nesugebėjimas pasiekti ar perkelti objektų iš vienos rankos į kitą iki 7 mėnesių amžiaus gali parodyti smegenų paralyžius. Kai kuriems vaikams gali atrodyti, kad jie pasiekia vystymosi etapus laiku, tačiau gali pasireikšti nenormalūs modeliai, įgyjant naują Įgūdžius. Pavyzdžiui, kūdikis, kuris žaisdamas su žaislu naudojasi tik viena ranka, arba jei jo ranka dreba, pasiekdama žaislą, gali patirti smegenų paralyžius. Kūdikiai, kurie puikiai naudoja savo rankas ir ginklus, bet vilkia kojas, gali parodyti cerebrinio paralyžiaus požymius. Kiti mokosi vaikščioti pagal tvarkaraštį, bet gali vaikščioti ant galvos pirštų, tai yra cerebrinio paralyžiaus požymis.

Hipertonija

Kūdikiams, sergantiems cerebriniu paralyžiu, gali pasireikšti hipotonija, žymiai sumažėjęs raumenų tonusas. Hipotonija leidžia raumenis pasirodyti laisviose arba diskeliuose. Hipotonija prisideda prie negalėjimo kontroliuoti galvos ir kitų vėlavimų vystymosi požymių.

Smegenų paralyžius taip pat sukelia hipertoniją, kuri yra pernelyg didelis raumenų tonusas. Kūdikiai, rodantys hipertoniją, turi stora ir standus raumenis, kurie susiaurina judesį. Hipertonijos požymiai yra riebalų laikymas, kojų laikymas, kojų ar kulkšnių pervijimas. Be to, tie kūdikiai, kurie vienu metu užmuša abi kojas vieningai, o ne vienu metu, gali parodyti cerebrinio paralyžiaus požymius. Sunkumo keisti vystyklą dėl šlaunų, kurie yra stora, todėl sunku atskirti kojas, yra hipertonijos ir cerebrinio paralyžiaus požymis. Hipertonija taip pat daro įtaką liežuviui, sukelianti liežuvio smegenis ir pernelyg didelį dulksnį.