Sveiki maisto produktai plonojoje žarnoje

Jūsų stora žarna yra esminė jūsų virškinimo sistemos dalis, kuri yra atsakinga už maisto produktų virškinimą, maistinių medžiagų įsisavinimą ir maisto perėjimą per žarnas ir žarną. Tam tikrų maisto produktų valgymas gali padėti išlaikyti jūsų 17-24 pėdų ilgio plonosios žarnos sveikatą, dėl ko gerėja bendra sveikata.

Probiotikas

Jogurte yra gyvi organizmai, vadinami probiotikais, kurie gali padėti išlaikyti jūsų plonąją žarną sveiką ir tinkamai veikiant. Probiotikai yra naudingos bakterijos, kurios gali padėti sumažinti kenksmingų bakterijų buvimą. Šios naudingos bakterijos taip pat gali skatinti sveiką ir veiksmingą virškinimą ir vitaminų bei mineralų įsisavinimą. Perskaitykite savo jogurto ingredientą ir mitybos etiketę, kad nustatytumėte, ar yra probiotikų, tokių kaip Lactobacillus ir Bifidobacterium, kurie gali pagerinti jūsų plonosios žarnos sveikatą. Papildomi probiotikų šaltiniai yra kefyras, rauginti kopūstai, miso ir fermentuoti pieno produktai.

Vaisiai ir daržovės

Dieta, kurioje yra šviežių vaisių ir daržovių, padeda jums gauti daug vitaminų, mineralų ir antioksidantų. Vaisiai ir daržovės taip pat yra skaidulinės medžiagos, kurios naudingos visos virškinimo sistemos sveikatai, įskaitant jūsų plonąją žarną. Jordanija Rubin ir Josephas Brasco savo knygoje “Atkuriant virškinamąją sveikatą” pažymi, kad pluoštas padeda organizmui virškinti maistą ir efektyviau išmesti atliekas. Tai naudinga plonam žarnyne, nes ji leidžia įsisavinti maistines medžiagas, kurias jūsų kūnas reikalauja iš jūsų valgomų maisto produktų. Obuoliai, avietės, pupelės, žirniai, morkos ir salierai – tai vaisiai ir daržovės, kurių sudėtyje yra daug ląstelienos, tačiau bet kokia veislė padės jums gauti daugiau skaidulų savo mityboje.

Žuvis

Žuvis yra sveikas baltymų šaltinis, maistinė medžiaga, reikalinga audinių ir ląstelių remontui ir regeneracijai. Sveikas plonasis žarnynas padės jūsų kūnui pasinaudoti amino rūgščių baltymų maisto produktais, padėdamas jums įsisavinti daugiau jų. Gerai veikianti plonoji žarna taip pat padės jums įsisavinti sveiką riebalų, kuriuos valgote. Žuvies pasirinkimas padeda suvartoti daugiau nesočių ar sveikų riebalų, tuo pačiu sumažinant, kiek sunaudotų riebalų. Sveikas suvartojimas nesočiųjų riebalų taip pat leis jūsų plonojoje žarnoje įsisavinti riebaluose esančius vitaminus ir mineralus iš jūsų maisto. Lašiša, upėtakis, otas, tunai ir skumbrė yra sveiki pasirinkimai.

Riešutai ir sėklos

Riešutai ir sėklos yra naudingos skaidulos ir baltymai jūsų plonam žarnoms, todėl geriau galite dirbti su likusia virškinimo sistema ir maistinėmis medžiagomis iš savo maisto ir sugerti juos į savo kūną. Riešutai ir sėklos, ypač graikiniai riešutai ir linų sėmenys, taip pat yra sveiki omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai, kurie padeda skatinti sveiką ploną žarną ir virškinimo sistemą.