Sausos dėmės aplink nosį

Tavo nosis kenčia nuo sausų, niežtinčių, plakių pleistrų, kurie atrodo nemaloni ir jaučiasi taip pat blogai. Nesvarbu, ar sukėlė infekcija, liga, oras ar klimato kaita, jums nereikės gyventi su sausais dribsais, sugedančiais jūsų veidą. Gydykite ir saugokite sausus pleistrus, kad galėtumėte išgydyti veidą ir padėtumėte jam geriausiai. Jei problema išlieka, paskambinkite pas savo gydytoją, nes jūsų būklė gali prireikti receptinių vaistų.

Tu turi šaltą

Jei sirgote šaltuoju ar bet kuria liga, kurioje yra sloga, artimiausia odos šnervė gali būti raudona, skausminga, sausa ir pleiskanojanti. Tai sukelia jautri oda, nuolatos minkštanti gleivine, ir dažniausiai nušluostyta sausais audiniais. Pasak sveikatos svetainės “Tandurust.com”, gali būti naudinga naudoti vazeliną, kad apsaugotų odą, į kurį patepta pūkuota oda.

Klimato kaita

Dėl vidinių ar lauko drėgmės sumažėjimo jūsų nosis gali būti sausas ir nelygus. Žiemą oras tampa sausesnis, o tai gali sukelti sausų odos dėmių. Jei neseniai persikėlėte į ar aplankėte vietą šaltą nei jūsų gimtajame mieste, arba jei žiema prasidėjo, klimato kaita gali būti jūsų kaltininkas. Be to, žiemos pradžioje jūsų namas ar biuras gali būti labai sausas dėl pastato šildymo.

Odos sutrikimai

Sausas pleistras gali sukelti odos sutrikimas. Jei pleistrai be sunaikinimo yra raudoni ir susitraukę, tai gali būti psoriazė. Remiantis “Odos priežiūros vadovo” svetainės duomenimis, jei pleistrai yra niežti, tai gali būti egzema ar vienas iš kelių kitų sutrikimų.

Alergijos

Sausos pleistrai gali būti alerginė reakcija į kažką, kurį naudojate ant veido. Daugelis muilo, valiklių ir drėkinamųjų yra nereikalingos kvapiosios medžiagos ir kiti ingredientai. Išbandykite švelnią produktą jautriai odai. Jei kenčia nuo šienligės, astmos ar alergijos, sausos pleiskanos netoli nosies gali būti atopinis dermatitas. Medicinos specialistai nežinojo, kodėl, bet, kaip teigia “Merck.com”, bet alergijos sergantiems žmonėms yra žymiai labiau linkę į šį niežtinį odos sutrikimą.

Gydymas

Pabandykite įrengti drėkintuvą tose vietose, kuriose praleidžiate daugiausiai laiko. CNN Sveikatos svetainė siūlo drėgmės lygį nuo 30 iki 50 procentų, kad išlaikytų odą hidratuotu ir sveiku. Labai naudingas yra gausus kremas, naudojamas kelis kartus per dieną. “Harperio turgus” siūlo “Darphin Fibrogene Line Response” maitinamąjį kremą sausiems pleistrams aplink nosį ir burną. Prieš taikydami drėkintuvą, “Cosmopolitan” siūlo sausas vietas švelninti, švelniai įmirkus vandeniu. Žurnalas taip pat rekomenduoja pasirinkti geltonu tonu nuslopintą kremą, kad kompensuotų bet kokį nosies paraudimą.