Pilka išmatose kūdikiams

Kai jūsų kūdikis yra per jaunas, kad galėtų bendrauti, jos kėdė gali būti vienas iš geriausių rodiklių, kas vyksta jos kūne. Gali būti nusiginkluoti, kad jos vystykloje rastos pilkos spalvos išmatos, ypač jei tai yra šviesiai pilka, tačiau šis simptomas nebūtinai kelia susirūpinimą. Kai kuriais atvejais problema išsiskiria savaime, nors pilvosios žarnos judesiai kartais rodo rimtesnę medicininę problemą.

Dažni priežastys

Pelenų išmatą gali sukelti keli veiksniai. Daugeliu atvejų kūdikio išmatos keičia spalvas dėl dažiklių jo maiste ar dietos pasikeitimo. Pilka išmatose gali atsirasti, jei kūdikis pradeda valgyti daugiau pieno produktų, pvz., Kai jūs jį atleiskite iš pieno ir pieno pieno. Šis spalvos pasikeitimas taip pat gali būti antacidų vartojimo rezultatas, kurį gydytojai kartais skiria kūdikiams, kurie serga labai rėmuo, taip pat žinomas kaip gastroezofaginio refliukso liga arba GERD.

Reti priežastys

Retais atvejais pilka išmatose yra ženklas, kad yra problemų su kūdikio kepenimis. Pavyzdžiui, šis spalvos pasikeitimas gali būti sukeltas rimtos vaikų kepenų ligos, vadinamos tulžies atreia. Balioninė atresija daro įtaką naujagimiui ir paprastai pasireiškia antroje gyvenimo savaitėje. Pagal Nacionalinės virškinamojo trakto ligų informacijos kliringo įstaigą, tulžies atrezija pasitaiko vienam iš kiekvieno 10 000 kūdikio. Vaikams, kuriems yra ši liga, yra tulžies latakai, kurie netinkamai veikia, todėl tamsusis pigmentas, vadinamas bilirubinu, negali patekti į žarnyną, kad tamsintumėte išmatą, todėl jis bus šviesiai pilkas arba net baltas.

Kada skambinti gydytojui

Jei jūsų kūdikiui yra vienas pilvo išmatų atvejis, bet atrodo kitaip, kai ką padarė ankstesnė jo pamaisa. Kreipkitės į gydytoją, jei jos išmatos per dieną išliks pilkos arba jei išvaizda pasikeis tik po to, kai ji pradės vartoti naują vaistą. Būkite bet kokių kitų keistų simptomų. Jei jūsų naujagimiui atsiranda gelta ir juodos spalvos šlapimas be pilvo išmatų, tai gali būti kepenų problemos požymiai. Nedelsdami iškvieskite gydytoją.

Gydymas

Jei jūsų kūdikio pilka išmatuota dėl dietos ar vaistų, jos gydytojas gali rekomenduoti šiek tiek pakeisti pieno produktus arba keisti ją į kitą vaistą, o jo išmatos turėtų greitai grįžti į normalią padėtį. Jei jos problema atsiranda dėl kepenų, gali prireikti bandymų ir biopsijų, kad būtų galima nustatyti tinkamą gydymo kursą. Jei atsiranda tulžies kraujagyslių atrezija, kitas bandymas po operacijos yra chirurgija diagnozei patvirtinti ir bandyti pakeisti pažeistus tulžies latakus.