Komplikacijos po chirurginio gydymo, naudojant virvių procedūrą

Apžvalga

“Whipple” procedūra, dar vadinama pankreatoduodenintektomija, yra chirurgija, kuri gydo kasos ir smulkioji žarnų vėžį. Operacija vadinama dr. Allan Oldfather Whipple, kuris pradėjo šią procedūrą. Sudėtingos operacijos metu chirurgai pašalina plonosios žarnos viršutinę dalį, tulžies pūslę, kasos galvą, tulžies latakų dalį ir kartais apatinę skrandžio dalį. Po organų pašalinimo chirurgas rekonstruoja virškinamąjį traktą. Ši rizikinga operacija turi keletą rimtų komplikacijų, susijusių su tuo ir ilgą atkūrimo laiką.

Fistula ir nuotėkis

Fistulė arba nenormali jungtis gali susidaryti tarp likusių kasos ir pilvo sričių. Siūlės linija, jungianti kasą su stora žarna, gali išgydyti lėtai ir išsiurbti kasos sulaikymus. Dėl nutekėjimo vidaus organai lieka kartu. Chirurgai palieka drenažo vamzdelius keletą dienų po operacijos, kad padėtų nutekėti bet kokias sultis, kurios gali nutekėti. Nutekėjimas ištrūksta. Bet kokios formos fistulas gali prireikti papildomos operacijos.

Infekcija

Pankreatitas likusioje kasoje yra dažnas po procedūros. Pankreatitas yra uždegimas ar kasos uždegimas. Pjūvis taip pat gali užsikrėsti. Infekcijos po operacijos simptomai yra karščiavimas, patinimas ar paraudimas perpjovimo vietoje, padidėjęs skausmas ir drenavimas nuo chirurginio pjūvio. Antibiotikai padeda sumažinti skausmą, susijusį su būkle, ir padeda išsiaiškinti infekciją.

Vėluojantis skrandžio ištuštinimas

Po operacijos gali praeiti iki savaitės virškinamojo trakto normaliam veikimui. Gydytojas leidžia valgyti aiškių skysčių, prieš pradedant įprastą mitybą po operacijos. Pradžioje skrandis gali būti lėtas, kad išleisti maistą. Tai gali sukelti visišką pojūtį po mažos maisto dalies, taip pat pilvo pilvo pūtimas. Pasak “Southern California” universiteto Kasos ir tulžies ligų centro, apie 25 proc. Žmonių, kuriems atliekama Whipple procedūra, turi problemų su daliniu skrandžio paralyžiu.

Diabetas

Pagrindinis kasos vaidmuo yra gaminti insuliną kūnui. Insulinas padeda suskaidyti cukraus kiekį organizme. Kai kasos galva pašalinama, likusios kasos gali būti sunku bandyti gaminti pakankamai insulino cukraus suvartojimui padengti. Kai kuriems ligoniams trumpą laiką po operacijos pasireiškia cukrinis diabetas. Kasos funkcijos sumažėjimas taip pat gali sukelti riebesnį išmatą, kurį rodo plaukimas išmatose.

Svorio mažėjimas yra rūpestis pacientams, kuriems atliekama Whipple procedūra. Pasak Mayo klinikos, vidutinis pacientas praranda apie septynis procentus jos priešoperacinės masės.

Svorio metimas