Faktai apie kreatino kapsules ir miltelius

Kai jūs papildysite savo dietą kreatinu, įsitikinkite, kad jūs gaunate didžiausią naudą. Kreatinas yra tiek miltelių, tiek tablečių pavidalu. Pasirenkant vieną iš kitų, atsiranda ta, kuri jums patogesnė. Pasitarkite su gydytoju prieš pridėdami kreatino prie savo kasdienio gyvenimo.

Apie kreatiną

Kreatinas yra cheminė medžiaga, jau randama jūsų kūne, kuri padeda raumenims gaminti energiją. MedlinePlus teigimu, tai laikoma saugiu priedu, o sportininkai jį padeda gerinti. Nors yra tam tikrų įrodymų, kad kreatinas gali būti naudingas sportininkams, MedlinePlus praneša, kad dauguma priedų tyrimų buvo nedideli, todėl reikia daugiau tyrimų, kad žinotų, kiek tai veiksminga.

Milteliai vs kapsulės

Miltelių ir tablečių pasirinkimas gali priklausyti nuo dozės. Viena šaukšta kreatino miltelių yra lygi 5 gramams. Kreatino kiekis kapsulėje priklauso nuo gamintojo ir gali svyruoti nuo 0,7 iki 2,5 g vienoje kapsulėje. Patogumas taip pat gali reikšti jūsų sprendimą. Jums gali būti lengviau nuryti iš anksto nustatytas tabletes, o ne į nepatogumus ir nepatogumus matuoti ir sumaišyti miltelių kreatino. Kalbant apie virškinimą, gelio kapsulė, kuri yra baltymas, turėtų atsilaisvinti, kai ji patenka į rūgštinį skrandžio turinį, o kreatinas turi būti toks pat kaip ir miltelių virškinimo procesas.

Kaip vartoti kreatiną

Norėdami maksimaliai padidinti kreatino kiekį raumenyse, rekomenduojama vartoti paprastą angliavandenių priedą. Miltelių kreatinas gali būti sumaišytas su puodeliu sulčių arba sumaišytas vaisių skonio. Jei vartojate kreatino kapsules, vietoj vandens išgerkite jį puodeliu sulčių. Jei jūsų tikslas yra sukurti raumenis, 2001 m. Atliktame tyrime, paskelbtame Tarptautiniame sporto mitybos ir fizinio krūvio pratimai, paaiškėjo, kad kreatino vartojimas su išrūgų baltymu padėjo pagerinti raumeningumą Kūno masė geriau nei placebas. Pridėkite baltyminius miltelius į vaisių skonį, kreatiną ir sulčių mišinį.

Saugos patarimai

Nors kreatinas laikomas saugiu, nevartokite didesnės dozės nei rekomenduojama. MedlinePlus duomenimis, didelės dozės gali turėti įtakos inkstų, kepenų ar širdies sveikatai. Be to, kreatinas didina raumenų skysčių susilaikymą, todėl papildydami dehidrataciją, būtinai gerkite daug vandens. Kreatinas neturėtumėte vartoti, jei esate nėščia, slaugote ar turite inkstų ligą ar diabetą. Visada pasikalbėkite su savo gydytoju prieš pridėdami bet kokį dietos papildymą.