Skirtumai tarp rūkymo cigaretės ir marihuanos

Socialinė ir visuomeninė cigarečių ir marihuanos stigma

Cigaretės rūkaliai gali jausti, kad jų priklausomybė nuo tabako yra daug mažiau kenksminga nei rūkant nelegalų narkotiką, pvz., Marihuaną. Marihuanos rūkaliai, kurie susilaiko nuo tabako, kartais pasigirsta, kad jų pasirinktas vaistas yra saugesnis nei cigaretės. Tiesa ta, kad tabakas ir marihuana turi žalingą poveikį. Tie, kurie rūkosi ir cigaretėmis, ir marihuana, patiria sudėtingų dviejų skirtingų narkotikų, sunaikinančių jų sveikatą, padarinius.

Cigarečių ir marihuanos poveikis sveikatai

Anot Drugs.com, Marihuana ir toliau yra neteisėta naudojimosi laisvalaikio tikslais srityje, tačiau, kaip teigia Drugs.com, draudžiama naudoti cigarečių rūkymą suaugusiesiems. 18, nors specialūs įstatymai dėl jo naudojimo skiriasi priklausomai nuo valstijos. Pavyzdžiui, Ajovoje daugelyje viešųjų vietų, įskaitant restoranus ir barus, rūkymas yra neteisėtas, tuo tarpu Pensilvanijos valstija vis dar leidžia rūkyti baruose. Tiek marihuanos, tiek tabako vartojimui yra priskiriamos socialinės stigmos. Marihuanos vartotojai yra plačiai vertinami kaip neproduktyvus visuomenės nutekėjimas. Cigaretės rūkalius nuliūdina dėl pašalinių dūmų poveikio, šiukšlių sukelia išmesti cigarečių sėdmenys ir nutekėjimas į sveikatos sistemą dėl jų priklausomybės.

Psichologinis cigarečių poveikis prieš marihuaną

Žala, kurią tabako rūkymas daro sveikatai, yra gerai dokumentuota. Rūkyti plaučių vėžys, širdies liga, emfizema ir aukštas kraujospūdis rūkančiųjų rūkyti yra daug didesni negu nesušomiems. Marihuanoje yra 50-70 proc. Daugiau kancerogeninių angliavandenilių nei tabako dūmai, todėl gali sukelti vėžį. Vis dėlto Los Andželo UCLA medicinos mokyklos medicinos mokslų daktaras Donaldas Tashkinas, MD, MD, nustatė, kad marihuanos vartojimas nėra susijęs su plaučių, galvos ar kaklo vėžio padidėjimu. Tashkinas teigia, kad tai yra dėl to, kad marihuanoje yra cheminė medžiaga, kuri žudo ląsteles, kol jie tampa vėžinėmis ligomis. Nacionalinis narkotikų prevencijos institutas (NIDA) teigia, kad marihuanos rūkalių kvėpavimo sutrikimai panašūs į tabako rūkalius, įskaitant kosulį ir plaučių infekcijas. Taip pat kaip ir tabako, marihuana gali padidinti širdies priepuolio riziką, nes ji gali padidinti kraujospūdį ir širdies susitraukimų dažnį. Medikamentai marihuana parodė tam tikrą pažadą sumažinti skausmą ir didinti apetitą. Amerikos medicinos asociacija teigia, kad reikėtų atlikti papildomus tyrimus, siekiant įvertinti marihuanos naudojimą medicinos tikslams.

Pasak “NIDA”, marihuanos vartojimas sukelia euforišką jausmą, kuris trunka iki trijų valandų. Kartais didelis marihuanos kiekis gali sukelti nemalonių rezultatų, tokių kaip paranoja, panika ir nerimas. Ilgalaikis marihuanos vartojimas apsunkina trumpalaikę atminties ir mokymosi įgūdžius; tabako rūkaliai teigia, kad rūkymas padeda spręsti stresą, taip pat padeda jiems sutelkti dėmesį. Pasak Martin J Jarviso, Londono universiteto koledžo epidemiologijos ir visuomenės sveikatos departamento, šis įsitikinimas yra labiau tikėtina dėl nikotino pašalinimo šalutinio poveikio, kuris apima padidėjusį nerimą, kurį lemia nikotino nurijimas. Nustatyta, kad tabakas ir marihuana yra priklausomi. Priklausomybė nuo bet kokios medžiagos gali sukelti psichologinius ir fizinius abstinencijos simptomus, kai narkotikų vartojimas nutraukiamas.