Nuovargis vartojant probiotikus

Jūsų žarnyne yra tiek draugiškų, tiek nedraugiškų bakterijų. Probiotikai yra papildai, kurie padeda padidinti draugiškų bakterijų pusiausvyrą jūsų žarnyne. Probiotikų įtraukimas į jūsų mitybą gali pagerinti imuninę sveikatą, padėti sintetinti vitaminus ir sumažinti viduriavimą. Probiotikai taip pat gali padėti jums pagerinti kai kurių žmonių, sergančių lėtinio nuovargio sindromu, simptomus, tačiau jie gali nesuteikti jokios pagalbos dėl nuovargio, o kai kurių sutrikimų gali pablogėti.

Probiotikai

Probiotikai yra gyvi mikroorganizmai, randami kai kuriuose maisto produktuose ir maisto papilduose. Probiotikų įtraukimas į dietos ar sveikatos plano dalį gali pagerinti jūsų imunitetą, mažinti alergiją, mažinti dantų ėduonies atsiradimo riziką ir padėti sušvelninti uždegiminių žarnų ligų, tokių kaip opinis kolitas ir dirgliosios žarnos sindromas, simptomus. Probiotikų maisto produktų šaltinis – jogurtas, varškė, kefyras, miso, sojos padažas, tempeh ir rauginti kopūstai.

Lėtinio nuovargio sindromas

Lėtinio nuovargio sindromas yra būklė, dėl kurios atsiranda didelis nuovargis, kuris nepagerėja. Papildomi simptomai yra prasta koncentracija, gerklės skausmas, padidėję limfmazgiai, raumenų skausmas, sąnarių patinimas ar galvos skausmas. Tikslios lėtinio nuovargio sindromo priežastys nėra žinomos, tačiau kai kuriems žmonėms tai gali sukelti polinkį, kurį gali sukelti virusinė infekcija, hormonų disbalansas ar bloga imuninė sveikatos būklė. Gydymas apima vaistus, kurie padeda gydyti depresiją ir miego pagalbą, kartu su psichologine terapija ir švelniu pratimu.

Lėtinio nuovargio sindromas ir probiotikai

Žarnyno mikroorganizmų pusiausvyros sutrikimas buvo susijęs kaip galima lėtinio nuovargio sindromo priežastis. 2009 m. “Nutrition Journal” paskelbtame klinikiniame tyrime ištirtas probiotikų papildymo poveikis 15 asmenų, sergančių lėtinio nuovargio sindromu, simptomai. Dalyviai buvo stebimi be papildomų dviejų savaičių, papildyti probiotikais keturias savaites, o po to papildomai stebėti dar keturias savaites. Nė vienas iš dalyvių nepatyrė nuovargio, o vienas dalyvis pranešė, kad papildymas dar labiau pablogino nuovargį. Tačiau šeši iš 15 dalyvių parodė, kad pagerėjo neurokognityvios funkcijos.

Apsvarstymai

Mokslininkai, atlikę 2009 m. Tyrimo ataskaitą, teigia, kad, kai kalbama apie nuovargį, gydymas turėtų būti individualizuotas. Probiotikai gali padėti pagerinti nuovargį kai kuriems žmonėms, bet ne kitiems; prieš pateikiant oficialias rekomendacijas reikia daugiau tyrimų. Jei po probiotikų vartojimo jaučiatės pavargę, jie gali būti netinkami jums papildyti. Svarstydami, kaip papildyti savo sveikatos procedūrą, svarbu, kad tai pirmiausia aptartumėte su savo gydytoju.