Mastoidų ligos

Apžvalga

Pasak JAV Nacionalinės medicinos bibliotekos ir Nacionalinių sveikatos institutų arba NIH, mastoidinis procesas yra akivaizdus, ​​kaulinis kumštis, kuris yra tik už išorinės ausies, ir nors mastoidų proceso dydis skiriasi tarp individų, jis paprastai yra didesnis vyrams Nei moterys. Mastoidinis procesas yra daugelio raumenų tvirtinimo vieta, o jo pagrindinės struktūros gali būti linkusios į tam tikras sveikatos būklę ar ligas.

Mastoiditas

Mastoiditas yra su mastoidu susijusi liga. Pasak Merilendo universiteto Medicinos centro ar UMMC – mokymo ligoninės, įsikūrusios Baltimorėje, Merilandoje, mastoiditas yra smegenų kaulų infekcija. Šią ligą dažnai sukelia vidurinės ausies infekcija arba ūminė vidurinė ausies uždegimas. Mastoidinė kaulai turi pagrindinę, statmeną korių struktūrą, o kai mastoidas užkrėstas, užkrėstos medžiagos užpildo kišenes arba oro ląsteles. UMMC teigia, kad mastoiditas dažniau pasitaiko vaikams ir kad mastoiditas anksčiau buvo viena dažniausių vaikų mirties priežasčių. Dažni mastoido simptomai yra ausų drenažas, ausies skausmas ar diskomfortas, karščiavimas, galvos skausmas, klausos sutrikimas, paraudimas ir patinimas už ausies. Pasak UMMC, mastoiditas gali būti sunku gydyti, nes vaistiniai preparatai gali nepakankamai giliai įsiskverbti į mastoidų kaulus, kad jie būtų veiksmingi.

Mastoidinis vėžys

Mastoidinis vėžys yra mastoidinė liga. Pagal “O. A. Lasisi ir jo kolegų 2005 m. Atliktą tyrimą, paskelbtą” Ganos medicinos žurnale “, piktybiniai ar progresuojantys ir kenksmingi mastoidiniai navikai yra retai, tačiau iš navikų, kurie akivaizdūs mastoidoje, dažniausiai yra plokščiosios ląstelių karcinomos. Amerikos dermatologų akademija teigia, kad plokščiapusioji ląstelių karcinoma yra antras labiausiai paplitęs odos vėžys, už bazinės ląstelės karcinomos, ir kad žmogus turi didesnę riziką susirgti plazmos ląstelių karcinoma, jei jie turi vieną ar daugiau iš šių rizikos veiksnių: Odos vėžio šeimos istorija, susilpnėjusi imuninė sistema, anksčiau buvo diagnozuota spindulinė terapija arba akmens anglių deguto produktų ar arseno poveikis. Pasak “EarSurgery.org”, piktybiniai mastoidiniai navikai dažnai būna žmonėms, sergantiems lėtinėmis ar ilgalaikėmis mastoidinėmis infekcijomis.

Cholesteatoma

Cholesteatoma yra su mastoidu susijusi liga. Pasak “Marshfield” klinikos – “Wisconsin” pagrįstos sveikatos priežiūros sistemos – cholesteatoma yra ausies liga, kurioje odos cista įsiskverbia į žmogaus vidurinę ausį ir mastoidą, ir nors cista nėra vėžinė, ji gali sutrumpinti artimą audinį ir visam laikui pakenkti Ausis. Marshfield klinika teigia, kad cholesteatoma ar destruktyvus ir besiplečiantis augimas formuojasi, kai žmogaus Eustachio vamzdelis – vamzdelis, jungiantis riešutą su vidurine ausine, – nėra pakankamai atviras, kad būtų galima išlyginti spaudimą vidurinėje ausyje, o tai savo ruožtu sukelia ausį Atlaisvinti būgną, formuojant kišenę, kuri gali būti įstrigę į ausį kaip odos cista. Dažni simptomai, susiję su cholesteatomu, apima laipsnišką klausos praradimą, ausies išsiskyrimą ir ausų infekcijų anamnezę. Jei būklė veikia mastoidą, operacija gali būti atliekama, nors pagal Marshfield kliniką atliekamos procedūros tipas labai priklauso nuo cholesteatomos masto ir žmogaus mastoido dydžio. Cholesteatomos chirurgija gali apimti vieną ar daugiau iš šių procedūrų: timpanoplasty, mastoidectomy ir ossikuloplastika, be kita ko.