Ligos, kurias moskanai gali išplisti į žmones

Apžvalga

Raccons yra gana agresyvūs gyvūnai, kurie gali pernešti ligas žmonėms per įkandimus, įbrėžimus ir netgi netiesioginį sąlytį. Kadangi mums nėra neįprasta, kad kartais mes susiduriame su šiais pūkuotais gyvūnais aplink namus, ypač naktį, kai jie išsiplauti maisto produktams, svarbu rūpintis tuo metu, kai yra jų buvimo akivaizdoje, ir naudoti bendrus atsargumo principus tvarkydami medžiagas, su kuriomis jie susisiekė arba paliko .

Pasiutligės virusas

Dažniausiai ligos, kurias žmonės gauna iš marihonų, yra pasiutligė. Pasiutligės virusas užkrečia žmogaus centrinę nervų sistemą ir gali sukelti karščiavimą, haliucinacijas ir priepuolius. Jei jodiniui būdinga pasiutligė, virusas yra jo seilėse, todėl užkrėstos jodinėjimai gali pernešti ligą per įkandimus ar įbrėžimus, nes jų nagai gali prisiliesti prie burnos. Laukinių laukų minkštimas visada yra gera idėja, bet tai ypač pasakytina, jei jų elgesys yra ypač agresyvus ar netvarus. Pasiutligės gali būti mirtinos, tačiau yra labai nedaug patvirtinto atvejų, kai buvo užkrečiama pasiutligė, dėl kurios mirė žmonės.

Salmonella

Salmonelių bakterijos randamos razinose išmatose, o žmonės gali sudaryti sąlygas užsikrėsti salmoneliozės infekcijomis, nes susiduria su išmatomis ir vėliau mikroorganizmus perneša netyčia iš rankų į burną. Šios konkrečios bakterijos ilgą laikotarpį gali išsilaikyti sausoje aplinkoje ir tada gali būti aktyvios palankiomis sąlygomis. Apsinuodijimasis salmonelėmis gali sukelti karščiavimą, pilvo skausmą ir sunkų viduriavimą. Tai gali būti ypač pavojinga vaikams, vyresnio amžiaus žmonėms ir imuninės sistemos pažeidžiamiems asmenims.

Apvaliosios kirmėlės

Racionai gali išmesti daugybę apvaliųjų kiaušinių per jų išmatomis. Kiaušiniai yra lengvi ir gali tapti ore, galintys sukelti infekcijas, atsirandančias įkvėpus. Atsitiktinis nurijimas taip pat gali užkrėsti šeimininką. Apvalūs kirmėlių parazitai gali sukelti rimtų žmonių sveikatos problemų, nes jie veikia centrinę nervų sistemą ir gali pakenkti kūno organams, įskaitant smegenis. Sunkiausia apvaliųjų kirmėlių infekcija gali sukelti regėjimą ar net komą.

Leptospirozė

Bakterija Leptospira sukelia ligą, leptospirozę, kuri užkrečia žmones ir daugybę kitų gyvūnų, įskaitant rakonas. Jie išskiria šį konkretų mikroorganizmą per savo šlapimą, todėl žmonės gali užsikrėsti geriamuoju vandeniu, kuris buvo užterštas šiomis bakterijomis. Lengvieji leptospirozės atvejai gali sukelti aukštą karščiavimą, kūno skausmą ir vėmimą bei viduriavimą. Sunkesni atvejai gali sukelti anemiją, meningitą ir kepenų nepakankamumą.