Kosmetikos procedūros spuogų randus

Apžvalga

Būtų nuostabu, jei galėtumėte pašalinti bet kokio pobūdžio spuogų randus, kiekvieną dieną pritaikydami kremą į savo veidą. Deja, rando pašalinimas nėra toks lengvas, ypač esant giliai įsišaknijusiam riebalui. Keletas kosmetinių procedūrų gali padėti sumažinti randų šiurkštumą, tuo pačiu pakelti depresijas ir duobes ir išvesti odos tonusą. Kad pasiektumėte geriausius rezultatus, jums gali prireikti gydymo derinio.

Dermabrazija

Dermabrazija apima odos paviršiaus dangą su kristalais, kad pašalintų viršutinį odos sluoksnį. Procedūra trunka nuo pusvalandžio iki dviejų valandų, priklausomai nuo gydomos srities dydžio. Anestezija numbs skausmą, ir jūs galite tikėtis, kad jūsų oda bus atvira žaizdos keletą savaičių, kai ji gydo. Kai jūsų veidas bus visiškai išgydytas, jūsų spuogų randus turėtų atrodyti švelnesni ir mažiau žinomi. Tai geriausiai tinka vidutinio sunkumo spuogų randus, tačiau tai neišnyks labai sunkių depresijų ar duobių atsiradimo.

Lazerinis gydymas

Lazerio dengiamojo apdorojimo būdai nušluosto viršutinį odos sluoksnį, skatinantį naujų audinių augimą. Tai taip pat sukuria atvirą žaizdą, kuri, kai išgydoma, atskleidžia sklandesnę, mažiau pažeistą odą. Vietinė anestezija sumažina skausmą, ir jums greičiausiai reikės kelių gydymo būdų, kad visiškai atsikratyti visų spuogų randus. Kiekvienas vėlesnis gydymas nušliaus šiek tiek daugiau rando audinio. Paprastai gydymas skiriasi apie du mėnesius, kad būtų galima tinkamai išgydyti. Lazerio gydymas geriausiai tinka vidutinio randus, kuris susideda iš raukšlių depresijos odoje, bet nėra gilių duobių.

Cheminis skustis

Cheminiai žievelės yra daugybėje stiprumo lygių ir apima skirtingas medžiagas, tokias kaip glikolio rūgštis, pieno rūgštis ir fenoliai. Visais atvejais dermatologas šveitimo odą naudoja, o po kelių minučių jį pašalina. Procedūros metu jūsų oda atrodys raudona ir netgi gali sudegti, tačiau diskomfortas neturėtų būti nepakeliamas. Po apdorojimo, jūsų oda bus nulupti, atskleidžiant švelnesnę odą. Tai veiksminga tik šviesiems ar sluoksniams randams. Reikėtų pakartotinai gydyti, kad būtų visiškai pašalinti randai. Žievelė kartą per šešias savaites turėtų padėti žymiai išgydyti randą.

Užpildo injekcijos

Pripildymo medžiagos kartais naudojamos, kad įveiktų depresiškus spuogų randus. Dažniausiai naudojamos medžiagos apima hialurono rūgštį, kolageną ir riebalus. Medžiaga įterpiama į randus, kad jos laikinai atitrauktų daugumą jūsų odos. Norint išlaikyti šį išvaizdą, jums reikės pakartotinių injekcijų, nebent pasirinksite nuolatinę užpildo medžiagą, tokią kaip polimetil-metakrilatas arba PMMA, kuri iš esmės yra polimerinių granulių suspensija hialurono rūgštyje arba kolagene, pagal DermNet NZ. Procedūra užtruks tik keletą minučių, o gydymo laikas praktiškai nėra. Tikėtis šiek tiek mėšlungio ar švelnumo injekcijos vietoje.

Rimtiems spuogų randus atveju randų audinio pašalinimas chirurginiu būdu kartais yra geriausias būdas grąžinti odą normaliomis sąlygomis. Punch pašalinimas yra procedūra, kuri apima iškirsti randą, tada susiuvant kartu aplinkinius audinius. Labai dideliems randams gali būti naudojamas perforuotas transplantatas, kuriame audinys iš kitos jūsų kūno dalies yra įskiepytas į pašalintą plotą, kad užpildytų spragą. Labai gilių randų atveju pūsto aukštis naudojamas, norint suplakti sritį, kurioje audinys buvo smarkiai pažeistas. Šios procedūros metu pašalinamas randų audinys vėl pritvirtintas, bet taške, kuris yra daugiau prausimosi su likusia jūsų odos dalimi. Visos šios procedūros paprastai baigiamos per valandą ir gali būti atliekamos pagal vietinę anesteziją. Dėl to gali išsivystyti spalvos pakitimai, kraujosruvų patinimas ir papildomas randas.

Chirurginės procedūros