Ankstyvieji uždegiminio krūties vėžio įspėjamieji požymiai

Apžvalga

Uždegiminis krūties vėžys yra neįprasta, agresyvi ligos forma, kuri gali greitai išsiblaškyti į kitas kūno dalis. Pasak Nacionalinio vėžio instituto, ši krūties vėžio forma sudaro apie 1-5 proc. Krūties vėžio JAV. Uždegiminis krūties vėžys (IBC) sukelia ankstyvus simptomus, kurių paprastai nematyti su kitų krūties vėžiu. Šie simptomai atsiranda dėl ligos plitimo į krūties odos limfos kanalus.

Krūtų spalvos ir šilumos

Dažnos odos ploto spalvos pakitimas vienoje krūtyje dažniausiai yra anksčiausia IBC simptomas. Dažniausiai sritis dažniausiai būna rožinė arba rausva. Per trumpą laiką – paprastai per kelias savaites – spalvos pasikeitimas gilėja iki raudono arba violetinio atspalvio ir dažnai išplečiamas. Įtraukta sritis paprastai apima bent trečdalį paveiktos krūties, bet gali apimti didesnę krūties odos dalį. Raudonasis plotas dažniausiai jaučiasi šilčiau liečiant negu nepažeista oda, ir gali jaustis niežulys.

Krūties padidėjimas

Kadangi krūtų spalva pasikeičia su IBC, paveikta krūtinė paprastai padidėja. Šis simptomas pasireiškia dėl skysčių kaupimosi krūtinėje, kurį sukelia krūties vėžinių ląstelių užkimimas limfos kanalais. Iš pradžių išsiplėtimas gali išvengti jūsų pastebėjimo, tačiau limfos skysčių susikaupimas su laiku tampa vis didesnis, dėl to krūtinėlė gali pasijusti sunkiai ar lengvai. Galbūt pastebėsite, kad paveikta krūtinė patogiai neatitinka jūsų liemenėlių puodelio. Kai kuriais atvejais krūtų padidėjimas, kurį sukelia IBC, padidina dvigubai padidėjusį krūties dydį.

Odos išmatavimas ir iškraipyta krūtinės forma

IBC sukeltas limfinių kanalų blokavimas sukelia skysčių kaupimąsi ir patinimus paveiktos odos dalyvaujančios krūties. Šis odos patinimas dažnai veda prie mažėjimo plauko folikuluose, todėl dalyvaujanti oda primena odos apelsino spalvą. Nelygus paskirstymas pilvo ar dalinio limfos kanalų blokada taip pat gali sukelti normalios krūties formos pasikeitimus. Tai gali pasireikšti paveiktose krūtinėlėse iškeltose vietose ar keterose. Dauguma žmonių, turinčių IBC, neturi vienkartinės medžiagos, kurią galima pajusti tyrinėjant krūtinę.

Smeigtukai ir padidėję limfmazgiai

Uždegiminis krūties vėžys gali sukelti nipelio pokyčius kaip ankstyvo įspėjimo apie ligą simptomai. Galite pastebėti, kad jūsų spenelis pasirodys neįprastai plokščias, arba jis gali būti pervertas – atsiranda nusilpęs, o ne išsikišęs nuo krūtinės priekio. Kadangi IBC tendencija skleisti greitai, jis gali keliauti į artimiausius limfmazgius ankstyvoje ligos eigoje. Toks plitimo tipas gali sukelti padidėjusius limfmazgius po ranka ar virš jūsų raumenų.

Simptomai, liudijantys apie IBC, gali atsirasti dėl kitų negalavimų, pavyzdžiui, krūties infekcijos. Tačiau dėl agresyvaus uždegiminio krūties vėžio pobūdžio svarbu nedelsiant atlikti medicininį įvertinimą, jei pasireiškia simptomai, kurie gali būti susiję su IBC. Ankstyvi diagnozė ir gydymas yra geriausia galimybė veiksmingai gydyti IBC; Apžvalga ir pataisymai: Tina M. St. John, M.D.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės